Meşhur Oyunlar Nasıl Yapılıyor?

Counter Strike yada GTA gibi oyunlar nasıl yapılıyor? Peki biz de yapabilir miyiz? EVET! Detaylar Videoda!

Counter Strike yada GTA gibi oyunlar nasıl yapılıyor? Peki biz de yapabilir miyiz? EVET! Detaylar Videoda!

Crysis, Angry Birds, Hitline Miami, Temple Run, Subway Surf, Warface, Solitaire, NFS, Online Kafa Topu, Badland, Clash Of Kings, Farcry ve daha fazlası nasıl yapılmış olabilir?

Bu bir alamet yada insan üstü bir şey değildir. Nasıl bir kitabı kitap yapan kelimeler ve harfler ise bir oyunu oyun yapan kodlar, sesler ve grafiklerdir. Aslında daha fazlası var. :)

Oyun yapma programı dediğimiz şeylere bu sektörde oyun motoru denmektedir. Peki hangi oyun motorlarını bu videoda işledim derseniz hemen sizlere sayaylım;
- Game Maker, Unity 3D, Blender, Cry Engine, Unreal Engine, Agventure Game Maker, FPS Creator, Cocos2dX, XNA Game Editor, RPG Maker, Stencyl den bahsettim. Aslında normalde bu motorlardan çok var.

Peki illa bunları kullanmak zorunda mıyız? Hayır! Her hangi bir programlama dili ile oyun yapılır. Örneğin, Minecraft oyunu Java ile yapılmıştır. Sizde hangi platformda oyun yapmak isterseniz ona göre diller de mevcuttur. 

Uğur KILCI
Yazılıma aşık, tasarım tutkunu, kötü sesine nazaran şarkı söylemeyi, dans etmeyi ve karalamayı seven #girişimci bir genç #php
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git