Master Sayfalar (Bölüm 2)

Geçen dersimizde master sayfalara giriş yapmış master sayfaların amacının ne olduğunu ve ne işimize yaradığından bahsetmiştik. Bu dersimizde de birden fazla master sayfa ile çalışmadan bahsedeceğim.

Yeni Master Sayfa Açmak:
Yeni bir sayfa açtığımızda direk olarak bize A-Master sayfa olarak geliyor. Fakat biz çalışmamızda örneğin 10 sayfada bir başlık 10 sayfada farklı bir başlık kullanıyorsak ya da bir sayfa farklı bir sayfa farklı gibi 2-3 değişken ile birlikte çalışıyorsak ne yapacağız?

İşte bunu için kaç tane değişkenimiz var ise o kadar Master sayfa açıp o değişkenleri tanıtarak sorunumuza çözüm bulabiliriz.

Yeni bir Master sayfa açmak için sayfamızın sağ tarafındaki Pages penceresindeki A-Master sayfamıza sağ tıklıyoruz(1) ve önümüze gelen menüden New Master 'ı seçiyoruz. 2 numaralı pencerede de gördüğünüz gibi Prefix: B yazan bölüme istediğimizi herhangi bi harfi yazarak(ben B yazdım) yeni Master sayfamızı oluşturuyoruz. 3 numaralı bölümde yeni Master sayfamızı B Master sayfamızı görüyoruz.

Bu şekilde istediğimiz kadar Master sayfa oluşturabiliriz.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 11 yıl önce
buraya kadar tamam, gayet güzel ve açık. Buradan sonra masterda sayfa oluşturma ölçüye göre burada sorun yaşıyorum. Lütfen yardımedin
• 11 yıl önce
:gul:
• 11 yıl önce
çoook teşekkürler , açık ve net :)
• 10 yıl önce
Çok teşekkürler :)

Yukarı Git