Linkedin'in Tasarımı Değişiyor

Linkedin'in Tasarımı Değişiyor

LinkedIn sayfa tasarımı, 5 yıllık bir aranın ardından çatı şirket Microsoft tarafından değiştiriliyor.

Microsoft, 5 yıllık bir aranın ardından LinkedIn sayfa tasarımı üzerinde değişiklik yapacağını açıkladı. Teknoloji devi, platformda 5 yıldır herhangi bir görsel düzenleme yapmamıştı. Şirketin; söz konusu hamleyi, kullanıcılara daha sade ve modern bir arayüz sunabilmek amacıyla yapacağı ifade edildi. Aktarılan detaylara göre; platformun yeni tasarımı, görsel düzenlemeler yanında kullanıcı deneyimini de iyileştirmeyi amaçlayacak. Tasarımın kullanıcı beğenisine sunulması ile birlikte, LinkedIn’in mavi renkli teması ortadan kalkacak ve platform, kullanıcılara yeşil ve mavi renklerin yoğunlukta olduğu daha sıcak bir arayüz deneyimi sunacak. 

Bununla birlikte, sayfa tasarımındaki boşluklar artırılacak ve LinkedIn, daha sade bir görünüme kavuşacak. Bu kapsamda, platformdaki dekoratif simgeler ve ayırıcı çizgiler de azaltılacak. Yeni sayfa tasarımı, kullanıcılara metin ölçeklendirme ve kontrast ayarı yapabilme imkanı da sunacak. Diğer yandan; şirketin tasarım ekibi, işlemlerin hızlandırılabilmesi için de yeni arayüze daha fazla buton ekleyecek. Daha kullanıcı odaklı olmayı vadeden tasarım, kişilere daha kolay bir kullanım sunacak.  

LinkedIn, kısa bir süre içerisinde bünyesine karanlık mod desteği de ekleyecek. Karanlık mod desteği yanında, platforma başka yeni özellikler de dahil edilecek. Öte yandan; kullanıcılar, yeni arayüze hemen geçiş yapamayacak. Yeni sayfa tasarımı, gelecek aylarda LinkedIn kullanıcıları için yaygın kullanıma açılacak. 

Kaynak: TeknoSafari
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git