Kolay SPRY menü

Kolay SPRY menü yapmak ve düzenlemek için ip uçlarını ders açılamasında görebilirsiniz.

Kolay SPRY menü yapmak ve düzenlemek için ip uçlarını ders açılamasında görebilirsiniz.
Açıklama

Yeni açılan veya var olan HTML sayfasında istenen yere spry menü çubuğundan yatay veya dikey olarak seçilen menü eklenir. Ana menü ve alt menüler düzenlendikten sonra;

Öncelikle image olarak kullanılacak 2 adet resim veya butonlar hazırlanmalıdır.

Dreamweaver de açılan bir html sayfası kaydedilir ve üst menülerden spry menüsünden spry menü çubuğu seçilir, menünün yatay veya dikey olarak kararlaştırılmasından sonra menünün seçenekleri ve alt seçenekleri düzenlenir.

1- Alt elemansız menü başlığı için image: ulMenuBarHorizontal a stil özelliğinden background image kısmından

2- Alt elemanlı menü başlığı için image: ulMenuBarHorizontal a.MenuBarItemSubMenu stil özelliğinden background image kısmından resim seçilip repeat özelliği uygulanır. ve X ve Y pozisyonları sıfırlanmalıdır.

3. Alt elemanlı menünün alt elemanları için image: ulMenuBarHorizontal a.MenuBarSubItemMenuHover stil özelliğinden background image kısmından resim seçilip repeat özelliği uygulanır ve X ve Y pozisyonları sıfırlanmalıdır.

4. Alt elemanlı menünün 1. alt elemnı için image: ulMenuBarHorizontal a.MenuBarSubItemMenu stil özelliğinden background image kısmından resim seçilip repeat özelliği uygulanır ve X ve Y pozisyonları sıfırlanmalıdır.

5. Fare üzerine gelince image değişmesi için hover özelliği olan stil özelliklerinin background image'sine image eklemek gerekiyor ekleme sırasında repeat özelliği açılıp X ve Y pozisyonları sıfırlanmalıdır.

Kolay gelsin.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 8 yıl önce
Kuru yazıdan oluşan bir anlatım ne kadar güzel olabilir ki? Yani görsellerle dersi destekleyebilirdin.Veya videolu anlatım yapabilirdin.Vr tabikide bir önizleme koyabilirdin.Yani ne yaptığını bilmeyecek bu dersi takip edenler.Benim görüşüm bu.Başarılar.
• 7 yıl önce
[b]işime yaradı teşekkürler Mustafa Hocam.[/b]

Yukarı Git