Klavyedeki Tuşlar İle Setup Ayarları

Bu yazımda klavyedeki tuşlar ile setup kontrolünü öğreteceğim.

Bu yazımda klavyedeki tuşlar ile setup kontrolünü öğreteceğim.F1(Help): Menüler ve alt menüler hakkında bilgi almak için kullanılır.İlgili kısma gelip F1 tuşuna basmamız yeterlidir.
Esc(Exit): İlgili işlemden çıkmamızı sağlar.

Select Item: Aşağı yukarı ok tuşları ile alt menülerde gezinmemizi sağlar.

Change Values: Alt menüleri + ile - tuşlarıylan taşımamızı sağlar.Alttaki menüde Floppy Drive'yi + tuşu ile 1. sıraya - tuşu ile de 4. sıraya taşıyabiliriz. Burda cd ile format atma işlemi gerçekleştiği için cd-rom 1. sıraya taşınmış.Flah ile format atılsaydı Floppy 1. sıraya taşınacaktır.Formatta ikinci sıra her zaman harddiskindir.Bilgileri flash'tan veya cd'den harddiske yükleriz.Format atma işleminde bu menüyü sıklıkla kullanılır.Select menu: Sağ sol ok tuşları ile ana menülerde dolaşmamızı sağlar.Main menüsünden Boot'a sağ ok tuşu ile ulaşırız.Tersini sol ok tuşuylan yaparız.

Enter:Alt menülerde değişiklik yapmamızı sağlar.İlgili alt menüye gelip enter tuşuna basmamız yeterlidir.Sonrasını aşağı yukarı ok tuşları ile hallediceğiz.F3(Setup Defaults): Ayarları kaydetmeden başlangıç ayarları ile setup'tan çıkmamızı sağlar.

F10(Setup and Exit): Yaptığımız değişiklikleri kaydedipçıkmamızı sağlar.Format atma işleminde sıklıkla kullanılır.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git