Kaybolan Görev Yöneticisi'ni Geri Getirmek

Vista ve XP'de sıkça kullandığımız Görev Yöneticisi(Task Manager) herhangi bir şekilde ortadan kaybolduğunda ve açılamadığında yapmamız gerekenler burda.

Merhaba arkadaşlar;

Bu makalemizde Vista ve XP'de kullandığımız Görev Yöneticisi'nin çalışmaması durumunda ne yapabileceğimizi göstermeye çalışacağım. Eğer Görev Yöneticisi'ni çalıştırmaya çalıştığınızda şu şekilde bir uyarı alıyorsanız;Bu hatayı Kayıt Defteri'nde yapacağımız ufak bir düzeltmeyle düzelteceğiz. Ancak sadece bu düzeltme yeterli olmayabilir. Bilgisayarınızı Virüs/Trojan bulaşması ihtimaline karşın uygun programlarla taratmanızı tavsiye ederim.

Gelelim bu işi nasıl yapacağımıza: Vista'da Başlat Menüsü'ndeki arama kutucuğuna regedit, XP'de ise Başlat Menüsü'nden ya da Windows Tuşu+R tuş kombinasyonunu kullanarak açılan Çalıştır penceresine regedit yazarak, Kayıt Defteri Düzenleyici'yi açıyoruz. Açılan pencerenin sol tarafındaki çerçevede şu anahtarı bulun;


HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesSystemSağ taraftaki çerçevede DisableTaskMgr adında bir REG_DWORD (32-bit) anahtarı göreceksiniz. Anahtara çift tıklayıp değerini "0" yapabilirsiniz veya sadece anahtarı silebilirsiniz. Değişiklik bilgisayarı yeniden başlatmaya gerek kalmadan etki edecektir.
  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 11 yıl önce
:D bende çalıştır'a regedit yazdıgmda biLe hata Veriyor :D:D:
• 11 yıl önce
DaHecker20, size tavsiyem bilgisayarınızda etkili programlarla virus/trojan taraması yapmanızdır. Sorununuza ancak bu şekilde çözüm getirebilirsiniz.
• 11 yıl önce
eyw gusel paylasım:kirp:
• 11 yıl önce
ben denedim tek care güncellenebilir bi antivirüs yükleyip taratın. nod32 güzel. daha sonrada combofix sdlı programı indirip onunlada taratın sonucu göreceksiniz. ama bi ihtimal bilgisayarızdaki virüsten dolayı antivirüs güncellenemeyebilir. bunun yanında combofix'i winrar ile sıkıştırıp kullanın cünki virüs bilgisayarızdaki yazılımlarada girip ikinci kez kullanmanızı engeller. şimdiden kolay gelsin:kirp::kirp:

Yukarı Git