İnternet Sitelerinden Video Nasıl İndirilir?

İnternet Sitelerinden Video Nasıl İndirilir?

İnternet sitelerinden nasıl video indirebiliriz sorusunun yanıtı bu yazıda..

Aslında internet sitelerinden video indirebilmeniz için birçok yazılım bulunuyor. Bu video yazılımları genellikle bir site için geçerli olsa da, aslında birçok site için geçerli video yazılımları da var. Mesela bazı siteler koşulsuz şartsız kendi videonuzu indirebilmenize imkân sağlamaktadır. Bazı video sitelerinde ise ek bir yazılım ile video dosya indirmeniz gerekiyor. 

Facebook’tan Video İndirme 

Facebook’tan kendi videolarınızı indirebilmeniz için, Facebook ekibi size bir kolaylık sağlamaktadır. Facebook’ta kendi yüklemeleriniz olan videolarınızı rahatlıkla, ek bir yazılıma gerek duymadan indirebilmektesiniz. Bunun için ilgili videonuzu açmanız ve daha sonrasında seçenekler kısmında Videoyu İndir seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Bu işlemlerden sonra Videonuz varsayılan tarayıcınızdan veya indirme yöneticiniz tarafından indirilmeye başlanacaktır. Başka kişilerin veya sayfaların videolarını indirebilmeniz için ise ek bir yazılıma ihtiyacınız olacaktır. 

Diğer İnternet Sitelerinden Video İndirme 

Diğer internet sitelerinden (Youtube, Dailymotion, Vimeo vb.) video indirebilmeniz için ek bir yazılıma ihtiyacınız olacak. İşte size bu noktada harika bir indirme yöneticisi olan İnternet Download Manager’ı önereceğim. İnternet Download Manager, dünyada milyonların tercih ettiği ve ülkemizde de en çok rağbet gören bir indirme yöneticisidir. Bu indirme yöneticisi ile neredeyse hiç video indiremeyeceğiniz bir site kalmayacak. İndirme medyasını yakaladığı her yerden video indirme şansınız oldukça yüksektir. Yazılımı bilgisayarınıza program indirme sitelerinden bulup kurabilirsiniz. Kurduktan sonra beğendiğiniz veya indirmek istediğiniz bir video üzerine geldiğinizde program, bu video dosyasını indir şeklinde bir ifadeyi karşınıza getirecektir. Hem de tek bir seçenekte değil. Varsayalım ki izlediğiniz bu video birçok kalite formatını destekliyor 360p, 480p, 720p HD gibi seçeneklerle de size çoklu seçenekler sunuyor. Ancak video kalitesi ne kadar yüksek olursa,  indirilecek dosya boyutu da o kadar büyük olacaktır. 

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git