Instagram'ı Etkin Kullanmanın 5 Yöntemi

Instagram hızlı büyümesini 18-24 yaş aralığındaki gençlerin bu platformu aktif bir şekilde kullanmasına borçlu diyebiliriz. Peki, Instagram'i etkin kullanma yöntemleri neler?

Instagram hızlı büyümesini 18-24 yaş aralığındaki gençlerin bu platformu aktif bir şekilde kullanmasına borçlu diyebiliriz. Tabi, bu platformun sadece kişiler için kurumlar içinde etkin bir şekilde kullanılabileceğini daha önce sizlerle paylaşmıştım. Yakın zamanda yayınlanan bir video ile de bu daha pekişmiş oldu. Aşağıda video’yu izleyebilirsiniz.

Instagram’da zaman kaybı yapmadan en verimli nasıl istifade edebilirsiniz? Kurumlarda da kullanılabilecek, bu sorunun cevabı olan 5 yöntemi aşağıda sizlerle paylaşıyorum.

1- Hashtag belirleyin

Instagram, Twitter ve Facebook gibi insanların belirli bir konuda yaptıkları paylaşımları daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilecekleri hashtag’lerin en etkin kullanılabileceği platformlardan biridir. Herhangi bir etkinlik olsun veya tanıtım olsun, kurumunuzun adını hashtag oluşturarak kullanıcıların aktif bir şekilde birbirleriyle etkileşim kurabilmelerini sağlayabilirsiniz. Böylece, ne kadar bir etki oluşturduğunuz kimler arasında bir iletişim oluşturduğunuzu rahatlıkla takip edebilir ve üretkenliğinizi buna göre belirleyebilirsiniz.

2- Sadece telefondan paylaşmayın

Her ne kadar instagram mobil bir uygulama olsa da laptop veya masaüstü bilgisayar sayesinde instagram hesabınızı diğer sosyal medya platformları ile etkileşim halinde kullanabileceğiniz uygulamaları takip ederek, neyi beğeneceğinizi ve paylaşacağınızı belirleyebilirsiniz.

3- Hareket’e geçin

Instagram yayınlamış olduğu blog’da markanızı odağa alarak harekete geçmenin öneminden bahsediyor. Bu markanızı kullanan veya beğenen kimselerin markanız ile ilgili deneyimlerini paylaşmaları şeklinde de veya olumlu tecrübelerini paylaşma şeklinde de olabilir. Kullanıcıları teşvik etmek etmek için kampanyalarınızı çok basit ve net belirleyin. Bunun üzerinde kafa yormanız gerekebilir.

4- Diğer sosyal medya platformlarına link yapın

Instagram’da fotoğraf paylaştığınızda bunu aynı zamanda Facebook, Twitter, Tumblr ve Flickr gibi platformlarda da paylaşabiliyorsunuz.

  • Etiketler;
Salih Bosca
Bilişim konularında araştırmalar yazan Salih Bosca, Londra'da yaşamaktadır.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git