Illustrator'da Rengarenk Çiçek Çizelim - 1

Elips ve Rotate aracını kullanarak rangarenk çiçekler çizelim..

Elips ve Rotate aracını kullanarak rangarenk çiçekler çizelim..

1-Öncelikle Elips aracını seçip (L) iki tane oval çiziyoruz. Yalnız birisi yaprak birisi de orta göbek olacak şekilde çiziyoruz.2-Bu iki şekli Align panelinden merkezi olarak ortalıyoruz.

3-Rotate aracını(R) seçiyoruz . Yaprakların döndürülme açısını orta göbeğin merkezine göre ayarlıyoruz. (View menüsünden Smart Guides seçeneğini seçerseniz, Farenizi hareket ettirince merkezi noktalar hakkında size bilgi verecektir.)4-Yaprakları döndürürken ALT tuşunu basılı tutup, sürüklerseniz yaprağı çoğaltmış olursunuz.Aynı işlemi yinelemek için CTRL - D tuşlarını kullanmanız sizi oldukça rahatlatacaktır. Yalnız bizim çiçeğimizdeki gibi geçişken renkli bir görünüm istiyorsanız, yapraklarınıza Transparent panelinden "Screen" ve Transparency ayarını da %75-80 yapmanızı öneririm.
5-Eğer çiçeğin ortasındaki göbeğe farklı efektler vermek isterseniz, Çemberi seçip, CTRL - C ve ardından CTRL - F tuşlarına basarsanız, bir kopyasını almış olursunuz.

Shift - ALT tuşlarına basarak bu çemberi biraz küçültüpü, bizim çiçeğimizde yaptığımız gibi renklendirmeler deneyebilirsiniz.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 11 yıl önce
gerçekten rengarenk ve hoş duruyor paylaşım için saol :D
• 10 yıl önce
merhaba renkleri değiştiremedim. nasıl değiştirebileceğim hakkında biraz daha ayrıntılı bilgi verebilirsen sevinirim. (Transparent panelini bulamadım:)) eline sağlık

Yukarı Git