HTML 5 ile Web Site Tasarımı (Ders 4)

Bu dersimizde yarım kalan HTML5 derslerinin 4.süne devam edeceğiz.

Merhaba Arkadaşlar,

HTML5 ile Web Sayfası Tasarımı dersimizin 3.sünü daha önceden izlediniz. Artık Html5 web sayfası tasarımı hakkında az çok bir şeyler öğrenebilmişsinizdir.

Şimdi 4. dersi çekmiş bulunmaktayım. İnşallah, daha iyi videolar sizleri bu konuda destekleyeceğiz. Bu videolu derslerimizi daha iyi anlayabilmeniz için sitemizde yer alan html5 etiketleri anlatan makaleleri de okumalısınız. Çünkü izleyeceğiniz videolarda html5 etiketleriyle bir web site tasarımı anlatılmaktadır. Daha önceden bu etiketlerin anlamlarını ve neden kullanıldıklarını bilmeyen arkadaşlar bu videolarda zorlanabilir. O yüzden html5 ile web tasarımı için bu etiketlerin anlamlarını iyice öğrenin.

Bu videoda CSS kodlarıyla divler tanımladık ve bu CSS kodlarıyla da ana sayfada yer alan logo ve banner işlemlerini hallettik. Wrapper, header ve clear işlevlerini anlattık. İnşallah beğenirsiniz. Video hakkında görüşlerinizi bu başlık altında belirtirseniz sevinirim.

Hayırlı seyirler.


  • Etiketler;
Ömer Bozalan
Gümüşhane doğumludur. 2005 yılında Sakarya Üniversitesi Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirdi. Üniversite zamanında Kocaeli Belediyesi Konservatuarını kazanarak 4 yıl boyunca konservatuarda bağlama, mey, solfej, T.H.M repertuar ve Batı müziği eğitimi aldı. Kocaeli Belediyesi T.H.M korosunda bir çok konsere çıktı. <p>Şu anda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde olan KO-MEK'te Bilgisayar İşletmenliği, Grafik ve Animasyon Tabanlı Web Tasarımı ve Bilgisayar Bakım Onarım öğretmenliği yapıyor.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git