Hızlı Fotoğraf Çekim Tekniği ve Çekilen Fotoğraflar

Hızlı Fotoğraf Çekim Tekniği ilgili detayları bulabilirsiniz. Balon patlama ani, mermi fotoğrafı, yıldırım vb.

Merhaba Sevgili SanaKurs takipçileri,

Hazırladığım bu konu ile biraz olsun yaratıcılığımızı ve ufkunuzu genişletmek istedim. Hızlı fotoğraf tekniğini bilmesek bile internette ya da çevremizde basılı kaynaklarda muhakkak görmüşüzdür. Örnek çekimler;Gerekli Malzemeler hazırladığım çizimde gözükmekte her ne kadar kötü çizsemde bişiler anlatmaya çalıştım. Bazı araçları çevremizde bulunan malzemeler ile temin edebilirsiniz.Gerekli olan malzemeler flash , sound trigger, tabanca - mermi (ama gidiceği yere dikkat edin), balon veya yumurta (istediğinizi kullanabilirsiniz), fotoğraf makinasi + lens, koyu renkte zemin çarşaf bez vb. gibi malzemelerimiz varsa çekime hazırız.

Sound trigger'dan örnek video ile bahsetmek istiyorum. Ses duyarlı tetikleyici, bütün marifet bu tetikleyicide sadece balon veya nesne parçalanma çekimi olarak düşünmeyin bu aparat ile çok güzel yıldırım fotoğraflarıde çekebilirsiniz. Aparatı takıcan şimşek çaktımı direk çekicek ;)
Sound trigger burdan temin edebilirsiniz.

Burada da farklı tetikleyici kullanılmış çekim esnasında lazer gözükmekte. İnternetten high speed photography diye arama yaptığınızda örnek çekilmiş fotoğraflara ulaşabilirsiniz.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git