Hashtag’in Sosyal Medya’daki Gücü

Hashtag’in Sosyal Medya’daki Gücü

Hashtag ile ilgili merak edilenler bu yazıda paylaşılıyor..

Kısa bir süre önce Sosyal Medya’yı kullanan herkesin hayatında önemli bir yeri olan, hemen hemen her gün gönderilerimize eklemekten hiç yorulmadığımız hashtaglerin Sosyal Medya’daki gücünden bahsedeceğiz. Bugün herkes  kendi gönderisine, fotoğrafına veya yaptığı farklı bir paylaşımına hashtag ekleyebilmektedir.   

Hashtag Nedir, Kısaca Açıklar mısınız? 

Hashtag sosyal medyada veya blog sitelerinde gönderilerin başına çok fazla uzun olmayan, kısa sözcüklerle  oluşturulan bir etiket birimidir. Diyez (#) işareti ile oluşturulan bu etiketler, gönderilerin hedef kitlelere ulaştırılması konusunda ve gönderilerin içeriklerine göre kategorize edilmesi konusunda büyük bir önem taşır.  Bununla birlikte hem Sosyal Medya’da, hem de günümüz blog sitelerinde bu etiketlerin kullanımına sık sık yer verilmektedir. 

Bir Hashtag Sosyal Medyaya Nasıl Etki Eder? 

Hashtag ile bugüne kadar bir çok kişi ulusal veya uluslar arası alanda önemli konularda  önemli kampanyalar başlattı. Yeri geliyor duyuyorsunuz bir kampanya için şu hashtag adıyla şu kampanya başlatıldı haberlerini. Aslında bu haberlerin her biri Hashtag’in Sosyal Medya aracılığı ile ilgili kampanyanın muhatapları hakkında nasıl bir etkiye sahip olduğunu anlatıyor. Çünkü Sosyal Medya’da başlatılan her kampanya çoğunlukla amacına ulaşıyor. Bu bazen bir sanatçı için destek kampanyası da olabilir, önemli bir hastalığın mücadelesi ile ilgili destek mesajı paylaşılması da olabilir.  Bu tamamen kampanyayı başlatan kişi ve kurumlarla ilgili bir durumdur.  

Hashtagi Kullanmanın Bize Faydaları Nedir? 

Sevdiğiniz, sempati duyduğunuz, inandığınız bir girişim, bir başarı çalışması ile ilgili bir kampanya başlatmak istediğinizi düşünelim. Bunu da geniş bir hedef kitleye duyurmak istediğinizi varsayalım. Bunu ancak hashtag ile arkadaşlarınız vasıtasıyla, oradan da geniş bir toplum kesimine ulaştırarak gerçekleştirebilirsiniz.  Emin olun ki bu yöntem bir çok bilindik yöntemden daha hızlı ve daha başarılı bir yöntemdir. 

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git