Gravatar Nedir? Ne işe Yarar?

Bu dersimizde sizlere gravatar nedir, nasıl kullanılır anlatacağım.

Merhaba arkadaşlar.

Bu dersimizde sizlere gravatar nedir, nasıl kullanılır anlatacağım.

Gravatar: Globally Recognized Avatar anlamında kullanılır. Genelde blogger ve wordpress gibi bloglarda kullanılan küresel bir olgudur. Gravatarın sitesine girip kayıt oluyorsunuz. Kayıtta verdiğiniz e-mail ile bir blogda yorum yapıyorsunuz. Böylece gravatar sistemi o e-maili tanıyarak sizin profil resiminizi otomatik olarak yoruma ekliyor.

Nasıl Kullanılır?

İlk olarak http://tr.gravatar.com/ adresine girip üye oluyoruz.
Üye olmak için http://tr.gravatar.com/site/signup/ adresini kullanıyoruz.Ardından e-mailinize mesaj geliyor.Ve o mesaj ile üyeliğinizi onaylıyorsunuz.Şimdi de karşımıza gelen ekrandan add one by clicking here! (imajınızı belirlemek için buraya tıklıyorsunuz) yazısına tıklayın.

Artık seçim size kalmış. Sürücünüzden veya internetten bir resmi upload edin.

Ben internetten upload edeceğim.Kullanılmaya başlandığını nasıl anlıyoruz?

Bir siteye giriş yapalım. Wordpress olan bir siteye. Ben takip ettiğim bir siteye yapacağım. Yorumu yaparken gravatara kaydolurken verdiğimiz e-mail ile yapacağız.

Gördüğünüz gibi profil resmi başarılı bir şekilde görünüyor.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Salam Qardash , senden 1 ricam var , Lutfen bana yardim et. Benim wordpress le yaptigim 1 site var . O sitede yapmak istedigim 1 shey var. Kayil Olmani ucretli yapmak istiyorum. Yani Ucretli Uyelik. Oncelikle uye ol bolmesine gidecek sonra orada CrediCart -i ile parayi odeyecek ve uye olacak. Bunu nasil yapa bilirim ? Plugin ve ya bashqa bi yol varsa bana yardim edin. Yardiminizi Bekliyorum Teshekkurler.

Yukarı Git