Google Siteden Nasıl Haberdar Olur?

Google Siteden Nasıl Haberdar Olur?

Google Siteden Nasıl Haberdar Olur?

Google botları yeni site ve sayfaları otomatik bulabilecek sekilde programlanmıstır. Normal sartlarda Google botları sadece sunucu ziyaretleri ile farkettikleri yeni siteleri indexlemeye başlar ve indexine aldığı siteleri de belirli aralıklarla girmeye başlar, tabikide siz google'ye ne kadar durust ve yardımcı olursanız oda size o kadar yardımcı olucaktır merak etmeyın. Bu ziyaretlerde karşılaştıkları yeni sayfaları dizine ekleyerek arşivlerini güçlendirirler.

Bir sitenin hiçbir girişimde bulunmadan arama motorları tarafından fark edilmesi oldukca uzun zaman alabilmektedir, diyelimki siz sokak arasında bir dükkan actınız nasıl kendinizi tanıtırsınız hemen bir kişiyle irtibat kurarak ve o kisinde diğer kişiye irtibat kurması buda zincirleme olarak gidebilmektedir fakat SEO en işlek caddeden bile daha değerlidir bunu unutmayın geçelim konumuza. Dolayısıyla sitenin arama motorları ilk tanışması hızlandırmanın da çeşitli yolları bulunmaktadır. Bunlardan bi tanesi siteleri Google Dizini'ne elle eklemek.

Bu yöntem ile site sahipleri Google butonu beklemesiyle gerek kalmadan Google'a bildirim gönderebilmektedir. Bu yeni doğmuş bir bebeğin nüfus cüzdanını cıkarmak gibidir.

Google'a http://www.google.com.tr/intl/tr/add_url.html adresinden yeni açılan sitelerinizi ekleyebilir ve Google aramalarında siz de yerinizi alabilirsiniz. Sitenizin Google da listelenip listelenmediğini anlamak için de Site:-bahcelievler.biz.tr olarak arayabilir ve bu sayede sitenin aldığı tüm indexleri görebilirsiniz. Yani sitenin Google tarafından fark edilmiş sayfalarını listelersiniz. Aynı zamanda info:Bahcelievler.biz.tr şeklinde Google araması yaparak da sitenin Google da listelendiğini anlayabilirsiniz. İnfo sorgusu Google'ın tanıdığını gösterir. Ancak bazı durumlarda info sorgusu cıkmaz veya hatalı cıkar. Bunlar genellikle filtre veya site yönlendirme durumlarından oluşur. İnfo bilgisini düzgün bir şekilde görüntülenmesini sağlamak için bu problemi çözmek yeterli olucaktır.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git