Google domanini alan kişiye ne kadar ödediğini açıkladı

Google domanini alan kişiye ne kadar ödediğini açıkladı

Google domanini 12 dolara alan eski çalışanı Sanmay Vad'e ne kadar ödediğini açıkladı .

Google 2010 yılında başlattığı Güvenlik Ödülleri Programı’yla, Google ve bütün Google servislerinde güvenlik açıkları ve bug bulan kişileri ödüllendiriyor. Bu yılki en büyük güvenlik açığı ise Ekim ayında Google’ın domaini Sanmay Vad tarafından 12 dolara satın alınmasıyla gerçekleşmişti.  Hatayı hemen fark eden Google, 1 dakika içerisinde domain alma işlemlerinin iptalini gerçekleştirmiş, Sanmay Vad’de bu durumdan hiçbir hak iddia etmemişti.

Aradan geçen 4 ayın ardından bugün Google, Sanmay Vad’den domaini almak için ne kadar ödediğini açıkladı. Google’ın blog sitesinde yayınladığı duyuruyla, Google domainine 1 dakika boyunca sahip olan Sanmay Vad’e 6,006.013 dolar ödeme yapttığı belirtildi.  Sanmay Vad’in ise ödenen miktarı bir hayır kurumuna bağışlayınca, Google bir o kadar daha miktarı hayır kurumuna bağışladı. Şirket, ödenen 600613 miktarının Google’ın rakamlarla yazımını içerdiğini belirtiyor.

2015 yılı Güvenlik Ödülleri Programı sonuçlarını açıklayan şirket, güvenlik açıklarını keşfeden kişilere toplam 2 milyon dolardan fazla bir ödeme yaptığını ve 2010’dan beri bu tutarın 6 milyon doları aştığı belirtiliyor.

Kaynak: BTnet
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git