Google Chrome 51. Sürümü Çıktı!

Google Chrome 51. Sürümü Çıktı!

Yakın zamanda yayınlanması beklenen Chrome 51, bugün yayınlandı! Material Design tasarım dili ve bir çok özellik bu sürümde!

Chrome'un 51. sürümü, Windows ve Mac kullanıcılarına sunulmaya başlandı. Chrome 51 ile beraber Google, Material Design tasarım dilini varsayılan olarak etkinleştirmeye başladı.

Material Design öğelerine, daha keskin sekme kenarları, arayüzdeki düğmeler gibi birkaç yerde rastlamanız mümkün. Chrome 51'deki yenilikler arasında web sayfalarını yüklerken yüzde 30 daha az güç tüketimi, görünmeyen GIF animasyonlarını oynatmama, daha akıcı kaydırma ve kullanıcıya daha hızlı tepki verme var.

Chrome 51, parola yöneticisini ek işlevlerle zenginleştirirken Creditental Management API adlı yeni bir işlev sayesinde web sayfalarının parola yöneticisiyle etkileşimde bulunabilmesini sağlıyor. Telefonlarda oturum açmak için bir kez dokunmanız, masaüstünde ise bir kez tıklamanız yeterli oluyor.

Chrome 51, artık kullanılmayan ve yerini HTTP/2'ye bırakan Spdy protokolünü artık sunmazken, bir dizi hata onarımı da getiriyor. Yeni sürümdeki değişikliklerin detaylı listesine buradan ulaşabilirsiniz.

İndirin: Chrome 51

Kaynak: http://www.chip.com.tr/haber/chrome-51-hazir-indirin_63090.html
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 4 yıl önce
Duyduğuma göre chrome yakında Geri Butonunu kaldıracak. Hayırlısı :)

Yukarı Git