Geri Sayım Animasyonu

Bu dersimizde sayıların geri geri saymasını sağlıyacağız: 5 - 4 -3 gibi...

Bu dersimizde sayıların geri geri saymasını sağlıyacağız: 5 - 4 -3 gibi...Bu da farklı bir örnek. (Aynı mantıkla yapılmıştır)Geçenlerde Film Seridi Efektinin nasıl uygulancağı hakkında bir ders hazırlamıştım.Aynı dersten faydalanarak linki aşağıda değişik bir çalışma daha hazırlıyacağız.(İstek üzerine anlatıyorum bu dersi)

http://www.sanalkurs.net/film-seridi-efekti-1424.html

Öncelikle film seridini açıyoruz.Type Tool araçı ile sayılarımı yazıyoruz.Gelişi güzel yerleştiriyoruz film seridi üzerine ortalamanızı tavsiye ederim.Fill açılır menüsünden Edit In Imageready sekmesine tıklıyoruz.Çalışmamıza artık Imageready devam etcez. Windows açılır menüsü altında'ki Animation sekmesine tıklıyoruz.Yukarıda gördüğünüz gibi 1.Frame'de sadece Film seridi ve "5" değerinin gözü açık.Yeni bir frame daha oluşturalım.2.Frame'de "4" değeri ve film seridinin gözü açık.Yeni bir frame daha oluşturalım.Yeni bir frame daha oluşturalım.Yeni bir frame daha oluşturalım.Frame pencerelerinin hemen altında siyah ok göze carpar ona tıklıyoruz ordan animasyonumuzun delayını yani hızını belirliyeceğiz.Tüm framelere aynı hızı vereceğiz.Çalışmamızı File açılır menüsü altındaki Save Optimized As'dan .gif formatında kaydederek son veriyoruz.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 13 yıl önce
ÇOK GÜZEL OLMUŞ ELLERİNE SAÐLIK
• 13 yıl önce
ellerine sağlık çok güzel bi anlatım çoğu kişinin işine yariyacağını düşünüorum...
• 13 yıl önce
Hocam çokgüzel anlatım olmuş ellerine sağlık :)
• 13 yıl önce
Olmadı dostum film şeridini nasıl yaptın anlatmadan geri sayımı anlatmışsın :(
• 13 yıl önce
SSMUZO nickli arkadasım "Geçenlerde Film Seridi Efektinin nasıl uygulancağı hakkında bir ders hazırlamıştım.Aynı dersten faydalanarak linki aşağıda değişik bir çalışma daha hazırlıyacağız.(İstek üzerine anlatıyorum bu dersi) http://www.sanalkurs.net/film-seridi-efekti-1424.html " ORDA AYNEN BÖYLE YAZIYOR .
• 13 yıl önce
Basit ama güzel bir ders olmuş eline sağlık ;)
• 13 yıl önce
çok güzel olmuş abi ya eline koluna diline sağlık
• 13 yıl önce
slm, öncelikle eline sağlık... ama benim bi prb var, dönen loading dede ayn ı şey olmustu; animasyon olarak animasyon panleinde çalısıo ama gif olarak kaydetmeme rağmen, sonuca ulaşamıyorum... sadece ilk şekil yada sayı duruyo...prb ne son aşamaya kadar her seyı defalarca yaptım ama :( sadece layer ların olduğu yerde senin anlatımında propagate frame 1 işaretli bende onu options dan tercih ettim ama o propagate frame challenge burdas.. bu mu prb, ne olabilir ki? yardımcı olursan sevinirim
• 12 yıl önce
krokuss web aygıtları için kaydet kısmından kaydedeceksin. ve kaydederken hareketli kısmını tikli hale getireceksin. Bu konuda bi fazlalık var sanki: sadece rakamlar "5,4,3,2,1" değişiyor. O zaman sadece rakamların değişmesi özellikle web tasarım için yaptığımız bir çalışma ise avantaj sağlamazmı. yani taban kısmını sabit tutup diğer layerlerde sadece rakamları değiştirmek
• 11 yıl önce
bunu programı nasıl ındırcez :S

Yukarı Git