Gelecek Sosyal Medya’nın...

Her geçen gün önemi artıyor, daha fazla imkan ve fırsatlar doğuruyor. Sosyal medyayayı kullanmayan firma ve kişi kalmadı neredeyse. Hayatın nabzı sosyal medyada atıyor. Sosyal medya gelecek için iyi bir yatırım olabilir.

Her geçen gün önemi artıyor, daha fazla imkan ve fırsatlar doğuruyor. Sosyal medyayayı kullanmayan firma ve kişi kalmadı neredeyse. Hayatın nabzı sosyal medyada atıyor. Sosyal medya gelecek için iyi bir yatırım olabilir.

Yıllardan 2006. Teknolojinin gelişmesiyle insanların internete güveni ve kullanma oranı hızla artıyor. Yeni bir kavramın kapımıza dayandığının farkında değiliz.

Derken Eylül ayına giriyoruz. Uzun süredir var olan ancak dünyaya açılmayan gizli bir internet platformunun insanların hayatında ne kadar büyük değişiklikler yapacağına şahit olma zamanımız yaklaşıyor. Ve dünya Facebook denilen bir web sitesinin varlığından haberdar oluyor. Tabii beraberinde sosyal ağ adını koyduğumuz nur topu gibi bir kavram doğuyor bir anda…Yine aynı yıllarda geliştirilmeye başlanan ve 140 karakter sınırı ile insanlara istediklerini yazarak anlatabilme imkanı sunan Twitter doğuyor. Zamanla var olan siteler genişliyor ve Google Plus, Pinterest, Instagram gibi farklı platformlar da ortaya çıkıyor.

Derken 2013 yılına geliyoruz. Geldiğimiz noktada insanlar saatlerini sosyal ağlarda geçirmeye başlıyor. Tabi, artan kullanıcı sayısı sosyal ağların bir ticaret platformu haline gelmesine imkan veriyor. Öyle büyük bir platform ki, yüzlerce insana iş veren, reklam sektörünün gidişatını değiştiren, farklı meslek dallarının ortaya çıkmasını sağlayan ve durdurulamayan…

Evet, sosyal ağlar hayatımızın bir parçası ve daha fazla olmaya devam edecek. Bazen her şeyin ücretli hale geleceğine dair haberler okusak da, sosyal ağları farklı kılanın ücretsiz bir platformda insanlara istediklerini paylaşabilme imkanı sunması. Ücretli olma özelliğinin sosyal ağları bir ticaret platformuna çevirdiğini düşünürsek bu haberlerin gerçeği çok yansıtmadığını düşünebiliriz.

Mobilde yaşanan gelişmelerin insanlara sosyal ağları çok daha kolay ve pratik şekilde kullanabilme imkanı sunması gelişimi hızlandırdı. Sosyal ağın beraberinde getirdiği reklamcılığın bu kadar tercih edilmesini düşününce mevcutun daha da gelişeceğini düşünebiliriz.
Görünen o ki, gelecek sosyal ağların bir parçası olacak.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git