Geçmişten Günümüze Teknoloji Tahminleri - 1900'lerden Tahminler

  • 95
  • 16 Eylül 2020

1900’leri kafamızda bir canlandıralım: Bilgisayar ve internet yok, en üst düzey iletişim aracı mektup ve telgraf. Televizyon da yok.

1900’leri kafamızda bir canlandıralım: Bilgisayar ve internet yok, en üst düzey iletişim aracı mektup ve telgraf. Televizyon da yok. Bulunduğunuz yerden başka yerde ne olup bittiğini çok da bilemeyeceğiniz bir dönem.

Peki o dönemde yaşamış olsaydınız, nasıl bir gelecek hayali kurardınız? En fazla hayal edebileceğiniz gelecek teknolojisi ne olurdu?

İşte size bugün 1900'lü yıllarda günümüz yıllarına yönelik tahminde bulunan insanları ve onların çalışmalarını hazırladıkları görsellerle birlikte anlatıyorum.

Kerem El
Medya ve İletişim Uzmanı. Kariyerini aldığı eğitimlerle tamamlayıp çıtayı yükseltmeyi kendine vazife edinen kişi. Nev’i şahsına münhasır zat. Öğrencilikte hayatın dibine nalına mıhına vurmuştur. Sonra basamakları hızla tırmanmayı becermiştir. İşletme okumasına rağmen kimseyi işletmeyi düşünmemektedir. Sosyal Bilimler Medya ve Kültürel Çalışmalar alanında yüksek lisans eğitimini tezli olarak tamamlamış olup kariyerine devam etmektedir. Onlarca yerli ve yabancı projelerde çalışma fırsatı bulmuştur. Üzerinde çalışmaya devam ettiği özel projeleri olup tutkulu bir girişimci olarak hayatına devam etmektedir.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git