Frontpage Sayfa Özellikleri

Bu dersimizde "FRONTPAGE 2003" programıyla sayfa özelliklerini inceleyeceğiz ve bunları kendimize göre değiştireceğiz.

Frontpage'de sayfa özelliklerini kontrol ediyoruz..

Frontpage Editörüne gelip Sağ tuşu tıklayın ve Sayfa ozellikleri deyin.Ve Karşısına Aşağıdaki gibi Bir Pencere Çıkacaktırbu pencerede Başlık yazan yere şu anda orada "Yeni Sayfa 1" yazıyor orayı kendi belirlediginiz bir isimle degiştiriniz. ÖRNE?İN, "SANALKURS.NET" yazdım bu yazı browserimizin üst kısmında gozukecektır, Sayfa Açıklamasını da "sayfa açıklaması" yazan form kutucuğuna yazabilirsiniz.

Web Sayfanızda Gezerken Ziyaretçilere Müzik Dinletmek istiyorsanız onun içinde "Arkaplan Sesi" isimli yere gelip "GÖZAT" a tıklayınız ve eklemek istediginiz sesi seçiniz.

Şimdi de Biçimlendirme Sekmesine Geliniz Aşağıdaki Resimdeki Gibi:Sayfanızın Arkaplan'ına Resim Eklemek İçin "Gözat'a" tıklayıp istediginiz resmi seçebilirsiniz,

Ya da resim yerine arkaplan rengi eklemek istiyorsanız da "RENKLER" bölümüne geliniz ve ordan "Arkaplan" yazan yeri kendi istediginiz arkaplan rengini seçiniz

"METİN" bölümü buradada sayfada yazdıgınız yazıların renkleri olackatır yani o kısma yeşil seçerseniz sayfanıza yazdıgınız tüm yazılar yeşil renkli olacaktır

"KÖPRÜ" köprü sayfanızdaki linklerin rengidir orayı kırmızı seçerseniz sayfanızdaki linkler kırmızı renkte olacaktır
"ZİYARET EDİLEN KÖPRÜ" sayfanızdaki linklere mouse ile gittiginizde renk değiştiren link, mesela o bölümü kahverengi seçtim, mouse ile üzerine gittigimde link kahverengi rengini alacaktır.

"ETKİN KÖPRÜ" linke tıkladıgımız zaman renk değiştiren link, orayı örneğin turuncu seçiniz ,sayfanızdaki linklere tıkladıgınızda linkler turuncu hali alacaklardır.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 12 yıl önce
çok saol tşk
• 12 yıl önce
:hayret:
Bende bu bahsettiğiniz frontpage yok. Nasıl bulabilirim. Yani ben başlat menüsünden programlardan microsoft ofice de bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
• 12 yıl önce
bıraz daha acıklamaları dıger ozellıklerden anlatılırsa daha gusel olur.saygılartımla emegınıze saglık

Yukarı Git