Freehand'da Görülmeyen Renkleri Çıkarma

Bu Dersimizde Sizlere Freehand'a çalışmada swatches menüsünde göremediğimiz gizli renkleri ortaya çıkarma işlemini yapacağız

Bu Dersimizde Sizlere Freehand'a çalışmada swatches menüsünde göremediğimiz gizli renkleri ortaya çıkarma işlemini yapacağız.

Freehand programını açtıktan sonra yeni döküman açalım. File > New veya Mac için Komut+N, PC için Ctrl+N tuşları ile açarız.

Ardından açtığımız dökümana bir vektör çalışma çağıralım. Ben Sanalkurs logosunu açtığım sayfaya Import ettim. bunun için File+ Import (Mac: Komut+R, PC: Ctrl+R) ile ımport edelibiriz

Görselimizde kaç renk olduğunu direk anlayamayız veya ben anlayamam. Çünkü göremediğimiz renkler vardır. Eğer baskıya verilecekse mutlaka uygulamalıyız. Sırasıyla yolu izleyelim.

Freehand Menüsünden Sırayla Takip Edelim

1: Xtras > Colors > Name All Colors2: Gizli renkler ortaya çıktı:3: Şimdi ise bu ortaya çıkan renklerden spot olanı var mı, ona bakalım. Eğer spot olanı varsa spot özelliğini kaldırmamız lazım, aksi halde ne kadar renk varsa baskıda bu kadar renk baskı yapar.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 8 yıl önce
make spot mu diyoz son oencerede.Spot renkten kasıt nedir.Öyle deyince tek bi konutla tüm renkleri spormu yapıyoz ne yapıyoz kardeşim.
• 8 yıl önce
make spot mu diyoz son oencerede.Spot renkten kasıt nedir.Öyle deyince tek bi konutla tüm renkleri spotmu yapıyoz ne yapıyoz kardeşim.

Yukarı Git