Fireworksta Mikrofon Çizimi

Fireworksta mikrofon çizimi. Ders orta seviye gibi gözüksede herkesin yapabileceği tarzda bir uygulamadır. Mümkün olduğunda açıklayıcı şekilde anlatmaya çalıştım.

Öncelikle yeni bir çalışma ekranı açıyoruz (CTRL+N). Ben boyutunu 560x210 olarak ayarladım

SHIFT Tuşuna basılı tutarak 161x161 boyutunda bir yuvarlak çiziyoruz ekrana.Çizdiğimiz bu yuvarlağa Propertiesten Gradient-Elipse uyguluyoruz.

Beyaz kısmı biraz yukarıya kaydırırsanız daha hoş bir görüntü elde edersinizVe şimdi çizdiğimiz bu yuvarlağa Texture'den Grid 7 uygulayacağız yanındaki rakamsal değer 29% olsun.Şimdide Yuvarlağın bitiş yerine yakın bir kare çizelim ekranaBunada gradientten Bars efecti verelim. Resimdeki gibi renk yayılımı yaparsınız.Şimdi Skew Tool umuzu seçip karenin sağ köşesinden biraz aşağıya indiriyoruz.

Şimdide Mikrofonu tuttuğumuz yeri olan sapı için bir kare çiziyoruz ekranaBu kareyede Bars efecti veriyoruz renk dizimi resimdeki gibi olacak.

Bu kareyide skew tool ile sağ köşesinden biraz aşağıya çekiyoruz.Sapın en sonuna yine bir kare çiziyoruz.Buna da resimdeki gibi bars efecti uyguluyoruz.Skew tool ile bunu sağ köşesinden aşağıya çekiyoruzŞimdi Yuvarlağımızın ortasına Rounded renctagle ile bir köşegen çiziyoruz. Buna da Bars efecti uyguluyoruz ve kenarlığını 1px Beyaz yapıyoruz.ÇALIŞMAMIZIN SON HALİ

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Çok güzel bir çalışma. Tebrik ederim.
Güzel bir çalışma örneği tebrikler..
ASLINDA O KADAR GEREKLŞİ BİR RESİM DEÐİL MİKROFON DAH AYARATICI ŞEYLER YAPILABİLİRDİ. BEN DAHA YENİYİM AMA BEN DE GÖNDERİRİM İNŞALLAH
bilgisayar kurdu Amaç iyi bir mikrofon çizmesini öğrenmek değil Fireworks araç paneline ve grafik çizimlerine alışmaktır. Tabi senin çıkardığın mana bu olduğu için pek bişey diyemem. Mikrofon çizimindeki püf noktaları kavrarsan tüm orkestra takımını çizersin. Mevlana nın bir sözü vardı. Güzel gören güzel düşünür. Güzel düşünen hayatından zevk alır.
hocam elleriinize sağlık çok güzel bir çalışma
ellerinize sağlık.ben bu programda oldukça yeniyim o nedenle benim için çok faydalı oluyor buradaki dersler.ancak bazı problemlerle karşılaşıyorum.iyi bir autocad kullanıcısıyım bu programda nesneleri birbirine hizalamak için kolaylıklar yok mudur merak ediyorum.autocad deki osnap lar gibi. bu konuda açıklayıcı bilgilere şiddetle ihtiyacım var... çok teşekkürler...
stingrayw katıLıyorum bende bu programda (macromedia) diyeLim yeniyim iyi bir autocad kuLLanıcısıyım herşeyi miLim miLİm yapınca burdaki ufacık bir şey biLE gözüme batıyor varsa öLE teferruatLArı şiddetLE biLgi istiyorum bende birde birşey soracağım bunda herşeyi yaptım aMA en başta mikrofonun beyaz kısmını yukarıya kaydıramadım :dusun:
stingray Nesneleri bir birine hizalamak istiyorsan Modify - Ailgn menüsüne tıklaman yeterli tabi hizalayacağın nesnelerin seçili olması lazım
güzel bir çalışma, elinize sağlık...
Süper olmuş kardeşim eline sağlık.
değişik olmuş ellerine sağlık kısmet orkstraya :D
çok güzel olmuş ellerinize sağlık bu dersinizi başka bir sitede daha yayınladınız mı? Çünkü ben sizin dersinizi başka bir sitede gördüm
syn 5454, fireworksdersleri.com bana ait bir sitedir, bu site haricinde ****.com da yayınladım başka hiç bir sitede yayınlamadım.
walla ellerrine saglık cok guzel anlatıosun harikasınnnnn:kirp::D
walla ellerrine saglık cok guzel anlatıosun harikasınnnnn:kirp::D
'' skew tool ile sağ köşesinden biraz aşağıya çekiyoruz.'' demişsiniz ya benim ki neden olmuyor.yardımcı olur musunuz?:uzul:
teşekkür ederim. ellerinize sağlık
valla fireforkstan neden haberim olmadı hiç... photoshop kullanıyordum. çok iyi bir anlatım teşekkürler...

Yukarı Git