Fireworks'te Tasarımda Kullanılan Fontları Görmek

  • 7.673

Bazen Fireworks'te tasarımı bitirdiğinizde, tasarımda kullanılan fontları paketleyip birine iletmeniz gerekebilir. Bu eklenti sayesinde tasarımda yer alan tüm fontları listeleyebilirsiniz.

Bazen Fireworks'te tasarımı bitirdiğinizde, tasarımda kullanılan fontları paketleyip birine iletmeniz gerekebilir. Bu eklenti sayesinde tasarımda yer alan tüm fontları listeleyebilirsiniz.

Geçenlerde tasarımı bitirdikten sonra CSS'e dönüştüren kişi tasarımdaki fontları da göndermemi talep ettiği zaman sitede çalışırken harici bir font kullanmış mıyım, hem kontrol etmek, hem de fontları doğru bir şekilde göndermek için görmek istedim. Ancak Fireworks içinde bu tür bir imkan yer almıyordu. Fakat, bizim gibi ihtiyacı olan kişiler için böyle bir eklentinin mevcut olduğunu gördüm ve paylaşmak istedim.

Eklentinin adı Used Fonts. Buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Eklentiyi Adobe Extension Manager ile kurun. Eski sürümler kurulu ise kullandığınız Fireworks sürümü ile ilgili sürüm olmasına dikkat edin. Kurulumu yaptıktan sonra Fireworks'ü bir kez kapatıp açmanız gerekecek.

Used Fonts özelliğini Windows menüsü altında bulabilirsiniz.


Özelliği aktif hale getirdikten sonra şu pencere gelecek ve tasarımdaki fontlar listelenecektir.Daha sonra buradaki fontları isimlerine göre C: sürücünüzde Windows > Fonts yolu ile bulabilir ve kopyalayarak alabilir, tasarımınız için gerekli olan paketlemeyi oluşturabilirsiniz.

Kolay gelsin.


  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 8 yıl önce
Merhaba size bu konu disinda bir soru sormak istiyorum . Ben fireworkste 5 adet popup menu yaptim. Bunlari teker teker dilimleme yapmak istiyorum fakat basarili olamiyorum. butonlar biraz yuvarlak oldugu icin sag tiklayip rectacle slice sekmesini secerek dilimle yapmak istiyorum fakat bu sekme belirgin degil. butun butonlari secip bu islemi yaptigimde basarili oluyor fakat bu seferde menu calismiyor. yardimci olursaniz cok memnun kalirim bir turlu isin icinden cikamadim tesekkurler

Yukarı Git