Facebookta Nasıl Reklam Verilir?

Facebookta Nasıl Reklam Verilir?

Facebookta Reklam verilirken dikkat edilmesi gerekenleri anlatan bir yazı.

Aslında Facebook’ta reklam vermeniz o kadar da zor değil. Çünkü Facebook bize bu konuda çok yardımcı oluyor. Gerek açıklamaları olsun, gerekse reklam adımlarında olsun kendinizi hiç yalnız hissetmiyorsunuz. Çünkü işi mutfağında öğrenmiş yöneticiler sizlere yardımcı oluyorlar.

Facebook’ta Nasıl Reklam Verebilirim?

Facebook’ta herhangi bir şey için reklam verebilirsiniz. Bu size ait bir gönderi olabilir mesela. Savunduğunuz bir düşünceyi gönderi olarak paylaştığınızda, ya da bir kampanya başlattığınızda bunun daha çok insana ulaşmasını istiyorsanız, bunun için Facebook’un muhteşem ürünü olan Facebook Reklam Yöneticisini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bunun dışında size ait yönettiğiniz bir Facebook sayfası olabilir. Facebook’ta vereceğiniz bir reklam ile sayfanızın daha çok kitleye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. İnsanlar tarafından tanınılmasını istediğiniz web sayfanız varsa yine bunu Facebook üzerinden duyurabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey Facebook üzerinden reklam vermektir.

Reklam Vermemin Bana Avantajı Nedir?

Reklam vermek aslında sizin için çok önemli. Mesela siz reklam verdikten sonra insanlar sizin sayfanıza yönelmeye başlayacaklar. Yeni bir düşünceyi tanıyıp benimseyecekler, yeni bir fikri kabul edecekler, en önemlisi kendi yararlarına olacak yeni bir şeyi keşfedecekler. Bu da tabi ki sizin için tarifi olmayacak bir mutluluk yaratacaktır. Çünkü artık hitap edebildiğiniz, değer verdiğiniz, bir kesim var. Yine değer verdiğiniz, uğraşabileceğiniz, artık sorumluluğu daha da artan bir projeniz var demektir.

Ayrıca daha çok hedef kitleye ulaşmanız durumunda planlarınızı genişletebilecek, sitenizin, sayfanızın tanınmasından ötürü bir kazanç dahi elde edebileceksiniz.

Nasıl Reklam Verebilirim?

Bir sayfayı tanıtmak için sayfanız üzerinden “Tanıtımını Yap”, bir gönderiyi reklam olarak vermek için “Gönderiyi Öne Çıkart” butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan ekranda kimleri ve hangi bölgeleri hedef almak istediğinizi paylaştıktan sonra ödeme yönteminizi seçiyorsunuz. Ödeme yönteminizi seçtikten sonra, gereken ödemeyi yapmak için güvenli bir sayfaya yönlendiriliyorsunuz. Bilgilerinizi güvenli bir şekilde paylaştıktan sonra reklamınız değerlendirilme sürecine giriyor. Yaklaşık 25 dakika gibi kısa bir süre içerisinde ölçütler uygun olursa reklamınız hemen yayınlanıyor. Böylelikle siz artık zor olan bölümü geride bırakmış oluyorsunuz.

Facebook size zaman zaman sitenizin, sayfanızın ya da gönderinizin ne kadar görüntülendiğini, kimlerle etkileşime geçildiği konusunda rapor iletecektir.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git