Facebook'tan Üniversitelilere Özel Ağı: Campus

Facebook'tan Üniversitelilere Özel Ağı: Campus

Campus, Facebook'un sadece üniversite öğrencileri için oluşturduğu bir Facebook.

Bir cümleyle Campus, Facebook'un sadece üniversite öğrencileri için oluşturduğu bir Facebook. Yani Mark Zuckerberg, 2004 yılında yaptığı Facebook'un ilk versiyonunu bu yıl, 16 yıl sonra, ayrı bir uygulama olarak tekrar tanıtmış oldu.
 

Nasıl Kullanılıyor?

Campus'ü kullanmak için .edu uzantılı üniversite e-posta adresinizle kayıt oluşturmanız gerekli. Doldurulması gerekli alanlardan bir diğeri de mezuniyet yılı bilginiz. Hangi bölümde okuduğunuz, aldığınız dersler, memleketiniz, yaptığınız çift ana dal, yan dal, kurucularından olduğunuz ve kimsenin katılmadığı kulüpler gibi bilgiler ise opsiyonel olarak girilebilecek.
 

Hesap oluşturulduğunda ortak ilgiye sahip sınıf arkadaşlarınızı bulup onlarla bağlantıya geçebilecek, okulunuza ait haberler okuyabilecek, konferans ya da konserlere sanal olarak bağlanabileceksiniz.
 

Türkiye'de Var mı?

Şu an için sadece ABD'de 30 üniversitede kullanıma açılan Campus'e öğrenciler Facebook uygulaması içinden erişebilecek. Campus üzerinde yaratılan profiller asıl Facebook profillerinden ayrı olacak ve Campus içerisindeki haber akışı kişiye özel olacak.
 

Ana özellikleri

Campus'e özel haber akışı, Campus rehberi ve gerçek zamanlı chat uygulaması olan Campus'ün iş modeli de Facebook'la aynı. Kısaca sıkı güvenlik önlemleriyle korunduğu belirtilen verilere özel kişiselleştirilmiş reklam gösterimi.
 

Ne olur?

Üniversitelileri Tiktok videolarından ya da Instagram Reels'dan koparabilir mi emin olamasak da Campus'ün ilgi uyandıracağından eminiz, zira aynısının 16 yıl önce Harvard'da çok ses getirdiğini biliyoruz...

Kaynak: ApostoNews
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git