Facebook'taki Farklı Gizlilik Ayarları

Facebook'taki farklı bir kaç gizlilik ayarlarına değinmeye çalıştım.

Facebookta bir çok gizlilik ayarları bulunmaktadır,ben bunlardan bir kaçına değinmeye çalışacağım.

Öncelikle Facebooktaki aranma gizliliğiniz hakkındaki hususu anlatmaya çalışacağım.

Facebookta arkadaşlarınız dışında veya yabancı kişilerin isminizi ve ya eposta adresinizi yazarak sizi bulmasını istemiyorsanız şu adımları izleyiniz..

1.Facebook hesabınıza giriş yapın
2.Gizlilik ayarlarına gelin
3."Aramada beni kimler bulabilir" bölümünde "Facebook'ta kayıtlı e-posta adresini veya telefon numaranı aratarak seni kimler bulabilir?" ve "Adını aratarak seni kimler bulabilir?" bölümlerindeki seçili olan ayarları "Arkadaşlar" olarak değiştiriyoruz. Eğer ki;"Herkes" yazıyor ise gizlilik ayarlarında,sizi herkes sizi kolaylık bulabilecektir Facebook'ta.Bu durumdan bazı kişiler hoşnut olmayabilir ve ya rahatsız edici kimseler için bu ayarın mutlaka "Arkadaşlar" olarak veya "Arkadaşlarımın Arkadaşları" olarak değiştirilmesi gerekir.

Sohbetteki gizlilik ayarları

Sohbette bir kaç kişiye veya bir listeye karşı sohbet özelliğini kapatmak istersek,yani o kişilere çevrimdışı görünmek istersek yapacağım adımlar şunlardır.

1.Sohbet bölümüne geliyoruz ayarlar ikonuna tıklıyoruz
2.Açılan küçük bölgede "Gelişmiş Ayarlar" seçeneğine tıklıyoruz.
3."Sohbeti şunlar hariç bütün arkadaşlara aç" bölümünden bizi görmesini istemediğimiz kişilerin,ismini veya kişilerin bulunduğu listenin ismini giriyoruz ve kaydet butonuna tıklayarak,ayarlarımızın uygulanmasını sağlıyoruz.

Gönderi ve Fotoğraf Gizlilik Ayarları

Gönderilerimizi bazı kişilerin görmesini istemeyebiliriz.Bunun için gönderimizi duvardan veya anasayfadan yazdıktan sonra sağ tarafta küçük bir bölgede genellikle;"Arkadaşların" adı altında bir bölüm bulunur.Buradaki Arkadaşlar ayarını istersek özelleştirebiliriz,istersek sadece kendimizin görmesini ve gizli kalmasını sağlayabiliriz..Bu da sizin tercihinize kalmış bir şey.

Fotoğrafta Gizlilik Ayarları

Fotoğraflarımızın bazı kişilere görünmemesini isteyebiliriz zaman zaman..Bu daha çok rahatsız edici insan kesimlerine karşı kullandığımız bir yöntemdir.Fotoğraflarda gizlilik ayarlarını uygulayabilmek için fotoğrafları yükledikten sonra sağ alt kısımda yine bir küçük bölge bulunur ve burayı istersek sohbet bölümündeki gibi özelleştirebilir,istersek gönderi gizlilik ayarlarındaki gibi sadece bize görünmesini sağlayabiliriz.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 7 yıl önce
Ellerine saglık çok güzel yazmışsın devamını bekleriz :-)
• 7 yıl önce
Teşekkür ederim,elimden geldiğince ders eklemeye çalışacağım.

Yukarı Git