Facebook'ta Videolu Profil Fotoğrafı Nasıl Oluşturulur?

Facebook'ta Videolu Profil Fotoğrafı Nasıl Oluşturulur?

Facebook'un kullanıcıların profil fotolarını videolu yapmalarına izin veren özellik artık Türk kullanıcıları için de aktif hale geldi.

Facebook'un kullanıcıların profil fotolarını videolu yapmalarına izin veren özellik artık Türk kullanıcıları için de aktif hale geldi. Ancak başlangıç olarak bu özellik iOS cihazlar için kullanılıyor. Eminim, yakın zamanda diğer platformlarda da kullanıma açılacaktır. 

Bu özellik sayesinde sayfamızda hareketli ve canlı görüntümüz yer alıyor olacak. Bu görüntüler ise yalnızca sayfanızı ziyaret edenlere görünecek. Yani kimsenin hareketli görüntüsü herkesin güncellemelerinden haberdar olduğunuz haber kaynağı kısmında görünmeyecek. Yükleme süresi ise 7 saniyeyi geçemez ve şimdilik sadece iOS cihazlarla mümkün. 

Animasyonlu Facebook Profili Nasıl Oluşturulur?

1. Profilinize girin: iPhone veya iPad'inizde Facebook'u açın.

2. Profil fotoğrafınızı değiştirin: Mevcut profil fotoğrafınızın sağ alt tarafındaki kamera simgesine tıklayın ve  "Yeni bir profil videosu çek" seçeneğine dokunun.

3. Videoyu kaydedin: Kırmızı butona basarak kaydı başlatın ve 7 saniyelik yaratıcı bir video oluşturun. (Doğum günü pastanızı üflerken, geriden öne doğru yavaşça kafanızı çevirirken vs.)

4. Küçük resim belirleyin: Videoyu kaydettikten sonra onun profil sayfanızda nasıl görüneceğine dair bir ön izleme ekrana gelecek. Video iyiyse sonraki adımdan video için göstermek istediğiniz küçük resmi seçin. Bu küçük resim, videonun oynatılmayacağı (örneğin haber kaynağı) yerlerde kullanılacak. Beğendiyseniz Kaydet deyin.

5. İşte hareketli profil fotosu: Artık hareketli bir profil fotoğrafınız var. Hareketli profil fotoğrafınızı mobil uygulama veya web sitesi üzerinden profilinizi ziyaret edenler görebilecekler.

Android kullanıcıları şimdilik video ekleyemiyor ancak bu işlev yakında Android'e de gelecek.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git