Facebook'ta Otomatik Başlayan Videoları Durdurmak

Facebook'ta yer alan ve otomatik olarak başlayan videoların otomatik olarak açılmasını nasıl engelleyebileceğimize dair bir bilgi paylaşımında bulundum.

Merhaba, bugün Facebook'a giriş yapıldığında otomatik olarak açılan videoları nasıl durdurabileceğinize dair bir bilgi paylaşacağım.

Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz. Sağ üst bölümde yer alan kilit simgesinin yanındaki üçgen şeklinde yer alan ok işaretine tıklıyoruz.

Karşınıza gelen sayfada bir kısım ayarlar yer alacaktır. Biz sol taraftaki bölümden en alt tarafta yer alan Videolar seçeneğini seçiyoruz.

Burada Videoları Otomatik Oynat seçeneği yer alacaktır. Bu kısımda Açık olan ayar seçeneğini Kapalı hale getireceğiz. İşlem bu kadar. Artık Facebook'ta gezinirken sayfada yer alan videolar otomatik olarak başlamayacaktır.

Ancak burada sizinle önemli bir bilgiyi paylaşmak istiyorum. Yapmış olduğumuz bu küçük ayarlama sadece Facebook'u bilgisayarımızdan kullanırken yani internet tarayıcılarında gezinirken geçerlidir. Facebook uygulamalarından da bu ayarı değiştirmek istiyorsak uygulamaya hangi cihazdan bağlanıyorsak ilgili cihaz üzerinden de aynı ayarları değiştirmemiz gerekmektedir.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git