Facebook Messenger Artık Reklamlı Olacak

Facebook Messenger Artık Reklamlı Olacak

Facebook gelir modellerine bir yenisini ekleyerek Messenger uygulamasını reklamlı hale getiriyor.

Facebook gelir modellerine bir yenisini ekleyerek Messenger uygulamasını reklamlı hale getiriyor.

Rekor kullanıcı sayısına ulaşan ve bütün Facebook kullanıcısı olmayan kişiler tarafından bile kullanılabilen Messenger uygulaması, yakın zamanda kullanıcıların reklamlar ile karşılaştığı bir platform olacak.

Facebook'un bu yeni sistemde uygulayacağı reklam modeli ise biraz enteresan. Son bilgilere göre Facebook, daha önceden herhangi bir işletme ile Messenger üzerinden iletişime geçmiş kullanıcılara o işletmeden reklam mesajları gönderilmesini sağlayacak. Örnek verecek olursak; Adidas'a Messenger üzerinden bir şikayetinizi ilettiniz diyelim. Facebook'un sunacağı sisteme göre bu hamleniz, sizin Adidas'tan reklam almanıza sebep olacak. Bu durumda şikayet etmemek bir çözüm olabilir :)

Üstte gördüğünüz bildirim, reklamın Messenger üzerinde nasıl görüneceğini göstermekte. Tabi bu durum, Facebook'un uzun süredir platformu üzerinde kurmaya çalıştığı online mağaza olayı ile de ilişkilendirilebilir. Facebook, yavaş yavaş uygulamasını çeşitli ürünleri satın alabileceğiniz bir alışveriş platformuna dönüştürmekte. Bu gelecek reklam olayı da, bahsettiğimiz alışveriş platformunun hazırlıklarından biri olabilir.

Messenger üzerinden reklam olayının bahar aylarında dünya genelinde kullanıma sunulması bekleniyor.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git