Facebook Komedyası!

Çok İlginç bir öykü bu.. Geçenlerde gazetenin birini okurken bir haber gördüm. Facebook 450 milyon kullanıcaya ulaşmış.

Geçenlerde gazetenin birini okurken bir haber gördüm. Facebook 450 milyon kullanıcaya ulaşmış.

Eğer kabaca bir hesap yapacak olursak dünyada her 15 kişiden birinin Facebook hesabı var. Bana soracak olursanız istihbarat için iyi bir kaynak öyle değil mi ? Ve Facebook'a giren insanlar sadece ad soyadlarıyla değil, dini inançlarından tutun siyasi görüşlerinden hatta ve hatta ilişki durumlarına kadar kayıtlı.

İlginçtir ki; stargazete.com da son altı ayın en çok tıklanan haberi de Facebook ile ilgili çok ama çok "kritik" bir meseleyi ele alıyor. Haberin başlığı ise "Ölenlerin Facebook Hesabı Ne Olacak?". Bu habere son baktığımda tıklanma sayısı 130 bine dayanmıştı.Habere göre Facebook ölenlerin kişisel bilgilerini kaldıracakmış ama girenler duvarına yazı bırakabileceklermiş. Ve merhumun sayfası "anısına" sayfası olarak devam edecekmiş.

Öyle nereye bağlayacak acaba diye bakmayın, çünkü bu makaleyi bir sonuca bağlayamıyorum :)

Ne diyelim Hayat Ne tuhaf..

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Gerçekten ilginç bir şey.Dediğin gibi sonucu anlaşılacak bişey değil.Paylaştığın için teşekkürler..
tam bir komediymiş facebook tarzı siteler istihbarat siteleridir.bu sitelere üyelik hakikaten cok sakıncalı yeni işe başlayan bir ajandan daha cok bilgi toplayabiliyor.insanların kütüklerine dahi varıncaya bilgilere sahip acaba hangi gizli servislere servis ediliyor merak konusu :)
merhumun anısına :D:D
toprağı bol olsun :))
[b]Facebook'un sahibi öldüğünde ise herkes onu duvarına yazsın malum o kadar emek vermiş 450 milyon kişi bunun sayesinde vaktini öldürüyot :D[/b]

Yukarı Git