Facebook: Güvenilir Kişiler

Dünyanın önde gelen sosyal paylaşım sitesi Facebook, şifresini unutan kullanıcılar için yeni bir uygulama başlattı.

Dünyanın önde gelen sosyal paylaşım sitesi Facebook, şifresini unutan kullanıcılar için yeni bir uygulama başlattı. Şifresini unutan kullanıcılar, "Güvenilir Kişiler" olarak ekledikleri arkadaşlarından yardım alabilecek.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, kullanıcı şifresini unutanlara, belirledikleri arkadaşlarından yardım almalarını sağlayan bir uygulama başlattı.

Facebook kullanıcıları artık bazı arkadaşlarını 'Güvenilir Kişiler' listesine ekleyebilecek.

'Güvenilir Kişiler', kullanıcı şifresi unutulduğunda kendilerine ulaşan güvenlik kodunu, telefonla veya kişisel olarak, "unutkan arkadaşlarına" iletebilecek.

Facebook, blog sitesinde yaptığı açıklamada, bu uygulamayla kullanıcı şifresini hatırlamak için güvenlik sorusuna ve kimliği doğrulamak için gerekli uzun formlar doldurmaya ihtiyaç kalmayacağını vurguladı.

Faceboook'ın dünya genelinde 1 milyarın üzerinde etkin kullanıcısı bulunuyor. Sosyal ağın mobil kullanıcı sayısı ise 750 milyona ulaşmış durumda.

Aşama: Hesap Ayarları > Güvenlik (Sol Tarafta) > Güvenlik Ayarları > Güvenilir Kişiler > Düzenle (Karşısında) > Güvenilir Kişileri Seç > Açılan Panelde Tekrar (Güvenilir Kişileri Seç) tıklayınız > Ardından Açılan Panelde Arkadaşlarınızın adını yazarak En az üç kişi seçiniz ve Onaylayınız.


Not:

[*] En az 3 Kişi ekleyebilirsiniz.
[*] Daha detaylı anlatım için Video anlatım eklenecektir.

Kaynaklar:

[*]Takvim
[*]Hürriyet
[*]Facebook
[*]Akşam

İyi çalışmalar.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git