Facebook Aktif Oturumlar Bölümü

Facebook’ta “Aktif Oturumlar” bölümünün ne gibi özelliklere sahip olduğunu ve bu özelliklerden nasıl yararlanacağımızı anlatmaya çalıştım.

Bu dersimizde,Facebook’ta “Aktif Oturumlar” bölümünün ne gibi özelliklere sahip olduğunu ve bu özelliklerden nasıl yararlanacağımızı anlatmaya çalıştım.

Öncelikli olarak Facebook’ta Aktif Oturumlar bölümüne nasıl ulaşabileceğinizi anlatmaya çalışacağım. Öncelikle Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz, giriş yaptıktan sonra sağ üstteki ayarlar ikonundan hesap ayarlarını tıklıyoruz. Bu bölümden genel’in altında bulunan güvenlik bölümünü seçiyoruz. Güvenlik Ayarları bölümünde en altta bulunan aktif oturumlar bölümünü göreceksiniz.

Peki nedir bu aktif oturumlar bölümü?

Aktif oturumlar bölümünden,daha önceki oturum açmış olduğunuz cihazlardan çıkışınızı sağlayabilir,bu sayede önceki girdiğiniz cihazlardan bir daha giriş yapılmasını engellemiş olursunuz ve dolayısıyla hesabınızın güvenliğini sağlamış olursunuz. Aynı zamanda bu bölümden kim hangi işletim sistemi ve tarayıcı ile hesabınıza giriş yapmış ve hangi ip adresi üzerinden bu işlemi gerçekleştirmiş olduğunu çok rahatlıkla görebilirsniz. Buradan herhangi bir tanımadığınız oturum bilgisi üzerine gelerek sağ tarafta oturumu kapat seçeneğine tıklayarak o cihazdan hesabınızın çıkış yapmasını sağlayabilirsiniz,böylelikle hesabınızın güvenliğini sağlamış olursunuz.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git