Ev İcon Yapımı

Bu dersimizde Küçük Ev (house) İcon Yapmayı öğretmeye çalışacağım.

Merhabalar

Bu dersimizde size Ev İcon yapmayı öğretmeye çalışacağım. Bu iconu Web sitenizde Ana sayfa anasayfa iconu olarak kullanabilirsiniz. Dersimiz çok basittir.

Photoshop'ta 200*200 boyutlarında sayfa açıyoruz.İstediğiniz boyutlarda açabilirsiniz.Arkaplanı #858585 rengine yani Griye boyadım.Polygon Tool'u(kısaca:U) seçiyorsunuz.Altıgeni seçiyorsunuz.Boyutu önemli değil istediğiniz boyutlarda çizebilirsiniz.Çizdiğiniz layere sağ tıklayıp Resterize Layer diyorsunuz.Rectangular Tool(kısaca:M) ile ucları birbirine eşit genecek çekilde bir kare çiziyorsunuz.Altıgeni hangi renkte yaptıysanız Rectangular tool ile çizdiğiniz şeklide o renge boyuyorsunuz.Sıra Çatıyı çizmeye geldi.Ayriyetten çatı çizmektense Rectangular tool ile küçük bir çizgi çekip delete ye basabilirsiniz.Yada Polygon Tool ile araya bir çizgi çizebilirsiniz.Sıra Baca çizmeye geldi.Rectangular Tool ile küçük bir baca çiziyorsunuz.Sellect/Modify/Smooth.. a tıklayarak ovallik verebilirsiniz.Kapı çizerkende Rectangular tool ile çiziyorsunuz.Kapıyı ben siyaha boyadım.Siz başka bir renge de boyayabilirsiniz.
Evi Yaptığınız layere sağ tıklayıp Blending Options diyorsunuz.Bu ayarları yapıyorsunuz.


Stroke'ye gelip.

Biraz 3D ile boyutlandırdım. 3D dersini görmediyseniz Tıklayın.

Bu gibi değişik çalışmalarda yapabilirsiniz.Kolay gelsin...
  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

teşekkürler çok güzel çok kolay:gul:
Pylşm için saolda. Şu maviş binayı nası yaptığını sölememişsin. orayıda anlatsan güzel olurdu. weya hangi dersden yararlanarak yapacağımızı sölesen daha ii olurdu. Senin söylediğinde anca aşşağıdakini yapabilioruz. Hani sonuç olarak koyduysan anlat bari .
edd ya bukadra kolay oldugunu hiçç sanmıosdm cok saolunn ...iyi calışmalar

Yukarı Git