En iyi 2D Animasyon Programları ( TOP - 8 )

Merhaba arkadaşlar, videoya hoş geldiniz. Bu videoda 2019-cu yılın en iyi 2D animasyon yazılımlarını inceleyeceyiz.

Merhaba arkadaşlar, videoya hoş geldiniz. Bu videoda 2019-cu yılın en iyi 2D animasyon yazılımlarını inceleyeceyiz. Bakalım hangi 2D yazılımla daha iyi, daha performans ala biliriz ve daha güzel animasyonlar yapa biliriz? Hadi başlayalım. Videoya geçmeden önce lütfen kanala abone olmayı ve videoyu beğenmeyi unutmayalım, çünki bunu yaparak bize motivasyon vermiş olursunuz. Gidelim...

  1. FlioBook – bu yazılımı öğrenmek kolaydır ve çok dost canlı bir yazılımdır. Animasyonlar oluşturmak için ana yüz çok anlaşılır düzeyde yapılmış. Yazılım içinde çizimler yaparak onları harakete getire bilirsiniz. Çok kolay yollarla çok güzel animasyonlar yapmak mümkün. Yazılımı kullanmak için uzun bir kullanım kılavozuna hiç gerek yok, emin olun! Yazılım o kadar kolay ki, hemen öğrene bilirsiniz.
  2. Pensil 2D – bu yazılımla siz güzel animasyonlarla yanı sıra vektörel çizimler de yapa bilirsiniz. Bu yazılımın çok basit aray yüzü olduğu için kolayca animasyonlarımızı yapa biliriz.
  3. Powtoon – Çok kolay ve hızlı animasyonlar mı yapmak istiyorsun? Evet, Powtoon tam sana göre bir yazılım. Hemen yazılımı aç, kolay ara yüzünü kullan ve hayalindeki animasyonu yap! Eğer bir youtube yayıncısınızsa ve hızlı animasyonlar üretmeyi düşünüyorsanız bu yazılım tam size göre, alın ve kullanın.
  4. ToonBoom Harmony – bu yazılım 2D konusunda uzmanlaşmış bir yazılımdır. Şimdiye kadar bir çok 2D çizgi filmleri ToonBoom-la yaptılar ve ortaya çok iyi sonuçlar çıktı. Yazılım içerisinde kare-kare animasyon da yapmak mümkün. Eğer iyi bir çizim yapıyorsanız, bu özellik tam da sizin için. Tabii ki, RİG sistemi de mevcut. Çizilmiş hazır karakterleri rig yaparak güzel sonuçlar elde ede bilirsiniz. Yani, bir 2D uzmanı olmak istiyorsanızsa, bu yazılımı kullanmak şartdır.
  5. Synfig – bu yazılım bir çok katmanı destekliyor. Geometrik, gradyanlar, filtreler, çarpıtmalar, dönüşümler, fraktallar ve diğer şeyler. Bu yazılımın bir başka özelliği, Sound katmanını kullanarak animasyonlarınızı müzik üzerine senkronize yapa bilirsiniz. Synfig yazılımı müzik ve ses effektleri senkronizesi üzerinde tüm temel özelleriklere sahiptir. Linux kullanan insanlar için daha da sürpriz var!Tam bir ses editörleri gibi yazılımın bir çok ses özelliklerinden faydalana bilecekler.
  6. Moho Pro – Moho bir animasyon kralı. Evet, doğru duydunuz. Moho-da olan özellikler onu kral yapıyor. Bir çok animasyon özelliklerini ve kolaylıklarını onu diğerlerinden öne çıkarıyor. Muhteşem karakter rig yapma ve dinamikleriyle kolay ve hızlı animasyonlar yapa bilirsiniz. Eğer hayaliniz 2D animasyon sanatçısıysa, mutlaka Moho Pro-nu seçmelisiniz.
  7. After Effects – bu yazılımı her kes biliyor. Bazılarını söyleye bilirsiniz ki, neden After Effects? Çünki, bu yazılımla her şey yapa biliyoruz. Bir tek 2D animasyon diyil, hem de 3D animasyon, görsel effekt, motion graphicste yapa biliriz. After Effects için bir sürü karakter rig yapma pluginleri mevcut. Bunlaran Duik, Rubber Horse gibi en yaygınlarını söyleye biliriz. 2D Animasyon yaptıktan sonra onu bi güzel compositing de yapıyoruz ve karşınızde mükemmel bir 2D çizgi film!
  8. CrazyTalk Animator – adından da ne yazılım olduğu anlaşılıyor. Deliler gibi 2d animasyon yapan insanların tercih etdiği yazılım. Eğer günlük animasyon serisi yapmayı düşünüyorsanız ve bunun için hızlı, kolay bir şey arıyorsanız, CrazyTalk Animatoru tercih ede bilirsiniz.

Evet arkadaşlar, bu videoda en iyi, en basit, en hızlı 2D Animasyon yazılımlarından konuştuk. Bir sonrakı videoda “ en iyi 3D animasyon yazılımı hangisidir?” konusunda bir video yapıcağız. Eğer bu video hoşunuza gitdiyse lütfen videonu beğenin. Sizin beğenmeniz, bizim bir sonrakı videonu yapmamız için motivasyon ve bir işaret olacak, buna inanıyoruz. Kanala da abone olmayı unutmayın, sevgiyle kalın.

Nijat Ibrahimli
Voltage Animation Studio-nun kurucusu. Azerbaycanda ve ülke dışındakı şirket ve firmalara animasyon, görsel effekt, çizgi film hizmetleri veriyoruz. Ek olarak Youtube kanalında eğitim videoları yayımlıyoruz.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git