Dünyadan Arsa Almak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Dünyadan Arsa Almak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Lokasyon tabanlı satılabilir sosyal medya uygulaması yayına çıktı

Türkiye’de faaliyet gösteren bir bilişim firması, dünya haritasını parsellere bölerek satışa çıkardı. Her biri 9.99 USD olan parseller, meraklılarına www.landoscope.com sitesi üzerinden ya da Landoscope mobil uygulaması aracılığıyla dijital marketlerden sahiplendiriliyor.

Lansman süresince sınırlı miktarda parseli 'ücretsiz'  dağıtacaklarını söyleyen girişimciler, bu alanların yakında çok değerleneceğine inandıklarını ifade ediyorlar.

Landoscope.com isimli siteden şimdiye kadar 1000 civarında parsel satışı gerçekleştiren firma,  bazı parsellerin şimdiden çok popüler olduğunu ifade ediyor. Parsellere sahip olan kişiler, bu parsellerde web siteleri ve bloglar kurabiliyor, buradan canlı yayınlar yapabiliyor ve sahiplendikleri alanlara gönderilecek dijital bildirimleri yönetebiliyorlar. Diğer yandan parsel sahiplenen kişiler, sahip oldukları alandaki trafikle ve konumlarının önemiyle doğru orantılı olarak parsellerine reklamlar alabiliyorlar. Parsellerini isteyenlere kiraya vermek ya da satmak suretiyle gelir elde edebiliyorlar.

 

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 3 yıl önce
Uygulamayı inceledim. Gerçekten yaratıcı bir fikir. Ama henüz satışa çıkaramıyoruz sanırım

Yukarı Git