Duman Efekti Yapımı

Bu dersimizde Photoshop'ta duman efektinin nasıl yapıldığını öğreneceğiz.Efekti uygulamak istediğiniz resmi açarak duman efekti vermek istediğimiz resimin üzerine yeni bir layer açıyoruz.

Yeni layerımızda duman efektinin bulunmasını istediğimiz yeri seçili hale getiriyoruz ve 5 değerinde feather uyguluyarak içini siyah renkle dolduruyoruz.

Foreground color olarak siyah, bacground color olarak da açık gri renkleri seçiliyken Filter > Render > Diffrence Clouds filtresini uyguluyoruz. Oluşan efekti beğenmezsek Ctrl + F kombinasyonu ile tekrarlayıp farklı görüntüler elde edebiliriz.

Son olarak da layer'ımızın modunu Screen olarak ayarlıyoruz.Bu kadar.
  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 13 yıl önce
arkadaşım anlattığın konu çok güzel ama.çok koyu oluyor duman efekti senin resminde çok silik kaç kez denedim çok kyu renkli oluşuyo görüntü.bir de layer ın modunu screen olarak nasıl ayarlayacağız bir de onu söylersen çok memnun olurum.şimdiden teşekkürler...
• 13 yıl önce
Layer penceresinin sol üst tarafında normal yazar layer mode'nu ordan ayarlıyabilirsin.
• 13 yıl önce
bunu biyerden hatırlıyorum bulut efektide böyleydi aynı içerikli forum konusu açmak yasak değilmi
• 12 yıl önce
bunun yerine resmin uzerine yeni bir layer acalım line tool ile duman efekti vereceimiz biçime yakın çizgiler acalım ve pathsden secili hale getirerek 3 feather uygulayalım ve smudge tool ile daireler çizerek sumanı daıtalım cok ii oluo..

Yukarı Git