Drive'ın Güvenliği İçin 1 Milyon Dolar!

Drive'ın Güvenliği İçin 1 Milyon Dolar!

Google, kendi bulut servisi olan ve kullanıcı sayısını günden güne arttıran Drive servisinin güvenliği için1 milyon dolar kaynak ayırdı!

Apple'ın iCloud hizmetinden gelen sızıntılar sonrasında oldukça popüler olan bulut sistemlerinin güvenliği ve gizliliği şu sıralar Google'ın da gündeminde gibi görünüyor. Şirket önümüzdeki sene için kendi bünyesi altındaki Google Drive hizmetinin güvenliğini sağlamak için 1 Milyon dolarlık bütçe ayrılmasına onay verdi.

Google çatısı altında şu an 500'ten fazla güvenlik uzmanı var, fakat şirketin de kabul ettiği üzere güvenlik açıklarını kapatmak bu denli fazla güvenlik uzmanı bile yeterli kalamıyor. Güvenlik zafiyetlerini bildiren kullanıcıları cömert ödüller vererek cezbetmeyi amaçlayan Google'ın bu denli yüksek bir miktarı güvenlik için ayırıyor olması pek şaşırtıcı değil.

Google'ın konuyla ilgili resmi açıklaması şu şekilde ; "Bizim uygulamakta olduğumuz geliştirme programlar arasında Google'ın veri güvenliği de var. Bu çabamız Google Drive servisimiz için de geçerli. Bu yüzden önümüzde yıl Drive'ın güveliği için 1.000.000 $ değerinde kaynak ayırıyoruz. Bundan bağımsız olarak sistemlerimizde açık bulan kişilere 20.000 $ 'a kadar ulaşan ödüllerimizi de vermeye devam edeceğiz. Amacımız hizmetlerimizi sizin daha iyi düzeylere getirebilmek."

Kaynak: Shift Delete
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git