Dreamweaverde frame oluşturma

Bu derste Dreamweaver'de frame oluşturmayı, kaydetmeyi ve isimlendirmeyi öğreneceğiz.

Dreamweaver editörümüzü açıyoruz ve Modify sekmesinden Frameset sekmesine geliyoruz. Yan tarafta açılan menüden eklemek istediğimiz çerçeveleri seçiyoruz.

Up: Yukarı
Down: Aşağı
Rigt: Sağ
Left: Sol çerçevedir.

Çerçeveleri ekledikten sonra Window penceresinden Frames penceresini seçiyoruz. Frames penceresi editörümüzün sol tarafında açılacaktır. Buradan sol bölümünü seçip Properties penceresinde Framename kısmına sol yazıyoruz. Çerçeve isimlerinde Türkçe karakter kullanmayınız. Diğer çerçeveleri de bu şekilde isimlendiriyoruz.

Sıra geldi frame'leri kaydetmeye: File menüsünden "Save All" sekmesine tıklıyoruz. (Save All: Tümünü Kaydet anlamına gelmektedir) Bu sekmeye tıkladığınızda editör, tek tek size hangi çerçeveyi kaydetmeniz gerektiğini gösterecektir. Editörün işaretlediği bölgeleri tek tek kaydetmelisiniz. Tüm çerçeveleri aynı klasöre kaydettikten sonra index sayfasından çerçevelerin kaydedilmiş halini görebilirsiniz.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Dersi hazırlarken resim de eklense en azında iyi olurmuş.
frame konusu bu kadar basit değil arkadaşım verdiğin bilgilerle pek başarılı bir frame set oluşturmak güç.link vermek onun nasıl ve hangi frame açılacağını bilmek bu anlatımla güç.konuyu biraz daha açık hale getirirsen çok memnun olurum.
Evet arkadaş haklı resimde olsaymış tam süper olacakmış ama ellerine sağlık
frame oluşturmak bu goruntu olarak bu kadar sade ve basit olabilir ama aralarındaki link ilişkilerini ve görsel özelliklerini yazsaydın daha çok mennun olacaktım
:D:D:D:D:D resimde eklersen iyi olur siracel arkadasımızın dedigi gibi :D:D:D:D ha bu arada msn yukarıdaki deilde bu oguzhankanbay@hotmail.com iyi akşamlar leyla hanım
saolun arkadaslar ama ılgı cekıcı seyler koysanız ıyı olur:kirp:
bu ders bana ait değil arkadaşlar,bir yanlışlık var yazar isminde,farkındaysanız ben de yorum yazmışım derse,
:gul: merhabalar elinize sağlık. Benim sorum biraz konu dışı olacak ben joomla üzerinde bir temayı dreamweaver de düzeltmek istiyorum bu konu da biraz açıklayıcı bilgiler verebilirmisiniz. Mesala ben hazır temayı kullanıyorum ama sadece left var ben buna right eklemek istiyırum bunu nasıl sorunsuz halledebilirim. tşkler
fotosuz olmaz
takıldığım bikaç şeyi soruyorum bilen mutlaka vardır sol üst ve ana frame olarak 3 kısımlı bi site yaptım 1)sol kısımdaki framede menüler var ve sayfada ki görünebilen kısımı haricinde aşağı doğru kaymıyor.yani daha aşağıda menüler olmasına rağmen kaymadığından göremiyorum menüleri.onu aşağı doğru nasıl kaydırabilrim? 2)eklediğim flashlar da sorun veriyo sayfaya koyuyorum ama küçük beyaz bi kareye dönüşüyo sayfayı açtığımda.bunu nasıl çözerim? 3)son olarak da mozillada sayfaya eklediğim müzikler
3) devamı müzikler gifler açılmıyor. iexplorer 7 de açılıyorlar. iexplorerdada ses dosyaları birden çok açılıyor arka arkaya biniyor? lütfen yardım eden birisi çıksın:agla:
arkadaslar ben cok yeniyim bana birisi frame setin iondex sayfamda ne ise yarayacagini anlatsin lutfen asabiyet hat safhaya cikmaya basladi.

Yukarı Git