Corel Draw'da iki nesne arasında geçiş efekti - Interactive Blend Tool

Corel Draw'da iki nesne arasında geçiş efekti vermeyi öğreneceğiz. Bir çok yerde kullanabileceğimiz bu özelliği elde etmek Corel araçları ile çok kolay.

Corel Draw'da iki nesne arasında geçiş efekti vermeyi öğreneceğiz.Bir çok yerde kullanabileceğimiz bu özelliği elde etmek Corel araçları ile çok kolay.

1. Öncelikle sayfamıza iki farklı nesne çizelim. Ben çember ve dikdörtgen çizdim...
2. Daha sonra Corel penceremizin sol menüsünde bulunan "interactive blend tool" u seçiyoruz...
3. Daha sonra faremizi istediğimiz bir nesnenin ortasına getiriyoruz ve sol tıklayarak parmağımızı maostan kaldırmadan diğer nesnemizin ortasına doğru götürüyoruz. Bu esnada oluşacak olan şekil belirecektir. Altta resimden de gördüğünüz gibi.
4. O geçiş efekti belirdiğinde faremizden parmağımızı alıyoruz ve geçiş efektimizi oluşturmuş oluyoruz. Buna istediğimiz rengi de verebiliriz. Aşağıda yapmış olduğumuz örneği ve başka örnekleri görebilirsiniz. Siz daha farklı özgün nesneler oluşturabilirsiniz. Tamamen hayal gücünüze bağlı.

Faydalı olması dileğiyle...
  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

GERÇEKTEN ÇOK İŞİME YARADI PRATİK DAKİKALIK Bİ İŞ TEŞEKKÜR
ellerini sağlık
bişey sorcam yeni üye oldumda resimrin yanına nasıl yazı yazılır? cevap verirmisin bilmiyorum ama şimdiden teşekkürler.
invisible arkadaşım. Sorunuzu ayrıntılı olarak forumda Corel bölümünde ayrıntılı olarak sorarsanız cevaplarız. Burada resmin yanına demişsiniz yanına derken içine mi dışına mı ayrıntılı olarak forumda sorun inanın en kısa zamanda cevap gelir...
yaw bacanak eelerine saglik...sana ulamsamadigim zamanlar burdan takip ederim artik...
paylaşım için teşekkürler güzel bilgi
Bu güzel bilgiler için teşekkürler. Yazınızı okuduktan sonra birçok rengi nereden verdiğinizi ve iki resimde de bulunan dalgalı çizgileri nasıl yaptığınızı :) düşündüm Çalışmalarımızdaki şekillerde birçok renk vermek istiyorsak eğer soldaki menü (toolbox)'de Fill Tool (sondan ikinci imge [herhalde herkeste standarttır sıralamalar], boya dökülen imge)'a basıp Fountain Fill Dialog (ikinci imge ve şeklinizi seçtiğinizde kısa yol olan F11'e basabilirsiniz)'a bastığınızda karşınıza çıkan menüde
Bu güzel bilgiler için teşekkürler. Şekle farklı birçok rengin nasıl verildiğini eklemek istiyorum. Toolbox (soldaki menü)'tan Fill Tool (sondan ikinci imge - sanırım herkeste imgelerin sıralanışı standart-corel x3 kullanıyorum-boya dökülen imge)'dan (yine ikinci imge olan) Fountain Fill seçilir. YA DA RENK VERMEK İSTEDİÐİNİZ ŞEKLİ SEÇİN VE F11'e BASIN.Burada Color Blend başlığı altında Custom seçilir ve Presents'ten dilediğiniz renkleri verebilir, oklarla renk geçişlerini ayarlayabilirsiniz.
ELİNİZE SAÐLIK. TEŞEKKÜRLER.
bu her karede değişik renkleri nasıl verebilirim

Yukarı Git