Çizgisel Render Alma

Aramızda karikatür ya da çizgi karakter oluşturan kullanıcılar mutlaka vardır. Onların arka plan sahne oluşturmalarını kolaylaştırmak adına, max programında sahneleri çizgi şeklinde render almak için bir kaplama komutu vardır: Ink'n Paint. Bu derste bu tür kaplamayı nasıl yapacağımızı anlatmaya çalışacağım.

Aramızda karikatür ya da çizgi karakter oluşturan kullanıcılar mutlaka vardır. Onların arka plan sahne oluşturmalarını kolaylaştırmak adına, max programında sahneleri çizgi şeklinde render almak için bir kaplama komutu vardır: Ink'n Paint. Bu derste bu tür kaplamayı nasıl yapacağımızı anlatmaya çalışacağım. İsteyen Karakterini max programında oluşturur. İsteyen karakterine arka plan oluşturur photoshopta birleştirir.

Öncelikle bir sahne oluşturuyoruz. Sonra Metarial Editörü Açıyoruz.Standart butonuna tıklayarak Metarial/Map Browser sayfasına geçiş yapıyoruz. Buradan Ink'n Paint seçeneğini seçiyoruz.Lighted: objemizin rengi
Paint Levels: boyama seviyesi; değer değiştikçe çizgi özelliği kaybeder yada kazanır.
Shaded: gölge ayarı
Highlight: Işık Ayarı
Ink Widht Min: objenin etrafına çizilen kalınlığını değiştirmek için kullanılır.Ayarlarınız yaptıktan sonra uygula demeniz yeterli. Birkaç örnek resimle ne yapmaya çalıştığımız gösterip dersi bitirtiyoruz.

Sahne:


Render:
Not: Perdenin Paint levels değeri 10 dur.Kolay gelsin.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git