Cellular Emulator

Windows Mobile Emulator ün işlevselliğini artıran Cellular Emulator ü inceledik...

Windows Mobile Emulator ün işlevselliğini artıran Cellular Emulator ü inceledik...

Windows Mobile 6.0 SDK ları ile gelen Cellular Emulator, telefon ve SMS uygulamalarını gerçek bir cihaza ihtiyaç duymadan kolaylıkla geliştirebileceğiniz çok kullanışlı bir araç.

Start --> Programs -->W indows Mobile 6 SDK --> Tools --> Celular Emulator tıklayarak aracı çalışıtırabilirsiniz.Gelen ekranın altında belirtilen COM portda dikkat etmeniz gerekiyor. Genellikle COM3 veya COM4 olarak belirleniyor.

Windows Mobile Emulator'ünüzü Cellular Emulator e bağlamak için;

Windows Mobile Emulator'de File --> Settings tıklayıp, gelen ekrandan Peripherals tabından Cellular Emulator ün sağ altında belirtilen portu Serial Port 0 daki açılan menüden seçiyoruz.Dikkat etmeniz gereken nokta ise sadece Windows Mobile 6 Professional emulator de bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Değişikliklerin uygulanması için emulator ün tekrar başlatılması gerekiyor. (File-->Reset-->Soft)

Resetle işleminden sonra emulator ünüzün ekranında telefon sinyalinin geldiğini göreceksiniz.Bu ayarlamaları yaptıktan sonra şimdi Cellular Emulator üzerinden sanal aramalar yapabilirsiniz ve bu aramaları Windows Mobile Emulator ünüzde görebilirsiniz. Sadece Cellular Emulator den değil Windows Mobile Emulator den yapacağınız aramalarda da kullanabilirsiniz.Cellular Emulator ile yapacaklarınız bunlarla sınırlı değil elbetteki. Sanal olarak SMS gönderip alabilirsiniz.Cellular Emulator ün özellikleri bitti mi? Hayır. Son bir özelliği daha var. Oda bir önceki resime bakarsanız eğer Preset Number olarak belirtilen önceden belirlenmiş arama numarları var. Bu numaralarla geliştireceğiniz programalarda gelen giden aramalardaki davranışları simule edebilirsiniz. Örneğin; Size gelen bir aramayı meşgule aldığınızda karşı tarafa SMS gönderen bir program geliştirmek istediğinizde Busy kodundan yararlanarak sanal olarak bunu gerçekleyebilirsiniz.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 10 yıl önce
Tşk. Mr. Kemal Serkan, Hocam... rep +
• 10 yıl önce
Ne demek sizlerin desteği ile...

Yukarı Git