C# Toplama İşlemi (Ders 13)

Bu örnek,daha önceden yaptığımız toplama işleminden biraz farklı olacak çünkü bu sefer değerleri kullanıcının girmesini istiyoruz.

Merhabalar arkadaşlar.

C# tür dönüşümleri konusundan sonra artık genel amaçlı program yazabilmek için bize gerekli olan altyapıyı oluşturmuş olduk.Artık programlamanın mantığını anladığınızı düşünüyorum ve C#?ta daha geniş örnekler çözebilmek için sıradaki konumuz olan C# toplama programı yapıyorum.Bu örnek,daha önceden yaptığımız toplama işleminden biraz farklı olacak çünkü bu sefer değerleri kullanıcının girmesini istiyoruz.

Bu zamana kadar olan toplam 12 video derste aklınıza takılan hiçbir nokta olmaması gerekiyor ki bundan sonraki derslerde onların üzerinde hiç durmayalım.Aklınıza takılan ilk 12 ders ile ilgili bütün soruları sorabilirsiniz.

Bu dersin ardından C# if else yapısı konusuna gireceğiz ve if,if else,else if kullanımı ile ilgili birçok örnek çözeceğiz.

Şimdi sizi C# toplama işlemi programı ile başbaşa bırakıyorum,iyi seyirler.

  • Etiketler;
Muhammed Mastar
1990, İstanbul doğumlu. Ortaöğrenim ve liseyi İstanbul'da tamamladı. Şu anda Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ve aynı zamanda Açıköğretim Fakültesi İşletme bölümünde okuyor. <p>C, C++, C# dillerini biliyor (öğrenmeye de devam ediyor) ve Adobe ürünlerini aktif olarak kullanabiliyor. SEO konusunda da bilgi sahibidir.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git