C# ile Piyano Yapalım-2

C#'ta Piyano yapma dersimizin 2.Dersi ile yine birlikteyiz. Bu derste Piyanomuzun tuşlarına efekt verdik sonrada klavye ile çalınmasını sağladık.

Merhabalar,

C#'ta Piyano yapma dersimizin 2.Dersi ile yine birlikteyiz.

Bu derste Piyanomuzun tuşlarına efekt verdik sonrada klavye ile çalınmasını sağladık.


  • Etiketler;
Emre Şahin
Hakkari'de doğdu. İlköğretim 5.Sınıfta ilk bilgisayarını aldı ve hemen Photoshop ile tasarıma başlayıp sonra Html ile programlaya giriş yaptı. <p>Şu anda ağırlıklı olarak C# kullanmakta, bunun yanısıra Vb.net, Delphi ve Asp.Net ile de uğraşıyor. Tasarım programlarından ise Photoshop, Fireworks, 3Ds Max'e meraklı. <p>Şu anda Hakkari Fen Lisesi'nde okuyor.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 10 yıl önce
gayet başarılı olmuş teşekkürler
• 10 yıl önce
emeğine sağlık. yeni eğitim videoları bekliyoruz.
• 10 yıl önce
yorumlar için teşekkürler vakit buldukça ders hazırlıyorum
• 10 yıl önce
[b]Merhaba ben C# ta yeniyim anlattığınız dersteki herşeyi uyguladım, yalnız klavyeden kontrol yerinde ilk basamağı atlamışsınız.[/b] [code]private void t10_KeyDown_1(object sender, KeyEventArgs e) { MouseEventArgs b = new MouseEventArgs(MouseButtons.Left, 1, 0, 0, 2); if (e.KeyData == Keys.A) { t10.MouseDown(a1, b); }[/code] Örneğin A tuşuna basınca a1 butonına click yapması gerekmiyor mu bende olmadı her tuş için aynı hata çıktı, hata şöyle; The event 'System.Windows.Forms.Control.MouseDown' can only appear on the left hand side of += or -= Hata bu yardımcı olursanız sevinirim.
• 10 yıl önce
#muratdeniz kodlarda hata yok gibi görünüyor . Butonlara olayları atarken sorun olmuş galiba. program hangi satırda hata verdiğini yazarsanız iyi olur
• 10 yıl önce
slm emre bey; programınız çok güzel olmuş.tam bir örnek uygulama. ---MouseEventArgs b = new MouseEventArgs(MouseButtons.Left, 1, 0, 0, 2);--- bu kod satırını biraz açarsanız sevinirim, özellikle 1,0,0,2 ne anlama geliyor. teşk.;
• 10 yıl önce
sayın A.B.K.B dersi beğendiğinize sevindim o kodu biraz açayım. o kodu klavyede girdiğimiz harfin piyanoda çalması için girmiştik.Hangi har tıklanırsa bu kodu Button_click olayına gönderdik.Button_click olayına girmek için iki paremetreyi girmek zorunlu bunlar sender ve mauseeventargs. Sender bu isteğin hangi buton tarafından yollandığı.MouseeventArgs ise buton_click olayı ile ilgili bilgileri taşır biz bu eventargs'ı şöyle tanımladık. MouseEventArgs b = new MouseEventArgs(MouseButtons.Left, 1, 0, 0, 2); b adında bir mouse eventargs yazdık.Eventargs'ın ilk parametresi Hangi fare tuşu ile tıklandığı biz mousebutton.left yani sol tuş ikinci paremetre kaç kez tıklanığı 1 girdik yani tek tıklama. diğer üç parametre ise mousenin bulunduğu kordinat bilgilerini tutar.bu üçü bizim proje için herhangi bir önemi yok sadece tanımlamak zorunda olduğum için tanımladım.
• 8 yıl önce
verilerin hepsi silinmiş gözüküyor lütfen yeniler misiniz?

Yukarı Git