C# ile Piyano Yapalım-2

C#'ta Piyano yapma dersimizin 2.Dersi ile yine birlikteyiz. Bu derste Piyanomuzun tuşlarına efekt verdik sonrada klavye ile çalınmasını sağladık.

Merhabalar,

C#'ta Piyano yapma dersimizin 2.Dersi ile yine birlikteyiz.

Bu derste Piyanomuzun tuşlarına efekt verdik sonrada klavye ile çalınmasını sağladık.


  • Etiketler;
Emre Şahin
Hakkari'de doğdu. İlköğretim 5.Sınıfta ilk bilgisayarını aldı ve hemen Photoshop ile tasarıma başlayıp sonra Html ile programlaya giriş yaptı. <p>Şu anda ağırlıklı olarak C# kullanmakta, bunun yanısıra Vb.net, Delphi ve Asp.Net ile de uğraşıyor. Tasarım programlarından ise Photoshop, Fireworks, 3Ds Max'e meraklı. <p>Şu anda Hakkari Fen Lisesi'nde okuyor.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

gayet başarılı olmuş teşekkürler
emeğine sağlık. yeni eğitim videoları bekliyoruz.
yorumlar için teşekkürler vakit buldukça ders hazırlıyorum
[b]Merhaba ben C# ta yeniyim anlattığınız dersteki herşeyi uyguladım, yalnız klavyeden kontrol yerinde ilk basamağı atlamışsınız.[/b] [code]private void t10_KeyDown_1(object sender, KeyEventArgs e) { MouseEventArgs b = new MouseEventArgs(MouseButtons.Left, 1, 0, 0, 2); if (e.KeyData == Keys.A) { t10.MouseDown(a1, b); }[/code] Örneğin A tuşuna basınca a1 butonına click yapması gerekmiyor mu bende olmadı her tuş için aynı hata çıktı, hata şöyle; The event 'System.Windows.Forms.Control.MouseDown' can only appear on the left hand side of += or -= Hata bu yardımcı olursanız sevinirim.
#muratdeniz kodlarda hata yok gibi görünüyor . Butonlara olayları atarken sorun olmuş galiba. program hangi satırda hata verdiğini yazarsanız iyi olur
slm emre bey; programınız çok güzel olmuş.tam bir örnek uygulama. ---MouseEventArgs b = new MouseEventArgs(MouseButtons.Left, 1, 0, 0, 2);--- bu kod satırını biraz açarsanız sevinirim, özellikle 1,0,0,2 ne anlama geliyor. teşk.;
sayın A.B.K.B dersi beğendiğinize sevindim o kodu biraz açayım. o kodu klavyede girdiğimiz harfin piyanoda çalması için girmiştik.Hangi har tıklanırsa bu kodu Button_click olayına gönderdik.Button_click olayına girmek için iki paremetreyi girmek zorunlu bunlar sender ve mauseeventargs. Sender bu isteğin hangi buton tarafından yollandığı.MouseeventArgs ise buton_click olayı ile ilgili bilgileri taşır biz bu eventargs'ı şöyle tanımladık. MouseEventArgs b = new MouseEventArgs(MouseButtons.Left, 1, 0, 0, 2); b adında bir mouse eventargs yazdık.Eventargs'ın ilk parametresi Hangi fare tuşu ile tıklandığı biz mousebutton.left yani sol tuş ikinci paremetre kaç kez tıklanığı 1 girdik yani tek tıklama. diğer üç parametre ise mousenin bulunduğu kordinat bilgilerini tutar.bu üçü bizim proje için herhangi bir önemi yok sadece tanımlamak zorunda olduğum için tanımladım.
verilerin hepsi silinmiş gözüküyor lütfen yeniler misiniz?

Yukarı Git