C# Form Bileşeni (Ders 2)

Bir önceki dersimizin devamı olarak düşünebiliriz bu dersi.

İlk derste (C#'a Giriş) söylediğim gibi bir sonraki derste artık tamamen görsellikten sıyrılıp siyah ekran dediğimiz MS Dos ekranında programlama mantığını anlamaya çalışacağız. Tabi ki bütün bunları çözdükten sonra bizim için önemli olan asıl işimiz görsel programlama kısmına tekrar döneceğiz.

Bir sonraki videoda Csharp'ta değişkenler,sabitler,operatörler gibi konularla iyiden iyiye olayın derinliklerine inmeye başlayacağız. Herhangi bir programlama dilini bilen arkadaşlar bu kısımları çabucak anlayacaklardır zaten. Programcılığa yeni başlayan arkadaşlar da ellerine kağıt kalem alıp bir yandan yazarken bir yandan da programı kullanarak pratik yaparlarsa hiç sorun olmayacaktır diye düşünüyorum.

İyi seyirler.

  • Etiketler;
Muhammed Mastar
1990, İstanbul doğumlu. Ortaöğrenim ve liseyi İstanbul'da tamamladı. Şu anda Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ve aynı zamanda Açıköğretim Fakültesi İşletme bölümünde okuyor. <p>C, C++, C# dillerini biliyor (öğrenmeye de devam ediyor) ve Adobe ürünlerini aktif olarak kullanabiliyor. SEO konusunda da bilgi sahibidir.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git