C#'a Giriş (Ders 1)

Uzun soluklu olacak bu ders anlatımlarımızı serimize başlıyoruz. Umarız herkes için yararlı olur.

Merhabalar,

Uzun soluklu olacak bu ders anlatımlarımızı serimize başlıyoruz. Umarız herkes için yararlı olur.

Videoya geçmeden önce her zaman olduğu gibi ufak tefek açıklamalar yapayım:

C# dersleri diye konuya başladık ancak C# ile olayı bitirmeyeceğiz. Bir yazılım uzmanının bilmesi gereken herşeyi anlatmaya çalışacağım dilim döndüğünce.C++ ile başladığımız görsel ders anlatımları serimize C#, SQL, HTML, CSS şeklinde devam etmeyi düşünüyorum, umarım bir aksilik çıkmaz.

- Sitede bulunan C++ derslerinin hepsini izlemiş veya C, C++, Java dillerinden en az bir tanesini bilen arkadaşlar C#'ın eğlenceli dünyasına hoşgeldiniz diyelim öncelikle... (:

- Dersleri hangi seviyede anlatacaksınız?
- C# dersleri sıfırdan başlayacaktır arkadaşlar. 2 kısımı inceleyeceğiz. Windows form kısmı ve konsol kısmı. Konsol kısmını C++'ta anlamıştım ancak C#'ta bazı değişiklikler var, o yüzden Windows form derslerinin ardından konsol derslerine tekrar dönüp daha komplike bir yapı kurmaya çalışacağız.

C#'ın bir diğer yazılışıyla C Sharp'ın C, C++'tan daha eğlenceli olduğunu göreceksiniz.

Sizlerden ricam, dersler anlatılırken bir kenarda Visual Studio 2010 programının açık olması ve elinizde 1 kalem, 1 kağıt olmasıdır. Sadece izlemekle yetinmeyip programı kurcalarsanız, benim yazdığım kodları, formlar üzerinde yaptığım fantastik hareketlerin yanına kendiniz de daha fantastik hareketler eklerseniz, eminim daha yararlı olacaktır.

Lafı daha fazla uzatmadan sadece programın genel işleyişi hakkında bilgi veren ilk videomuzda geçelim, iyi seyirler dilerim..


  • Etiketler;
Muhammed Mastar
1990, İstanbul doğumlu. Ortaöğrenim ve liseyi İstanbul'da tamamladı. Şu anda Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ve aynı zamanda Açıköğretim Fakültesi İşletme bölümünde okuyor. <p>C, C++, C# dillerini biliyor (öğrenmeye de devam ediyor) ve Adobe ürünlerini aktif olarak kullanabiliyor. SEO konusunda da bilgi sahibidir.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

teşekkürler çok açıklayıcı bir video olmuş devamını dört gözle bekliyorum
teşekkürler çok açıklayıcı bir video olmuş devamını dört gözle bekliyorum
tşkrler devamını bekliyoruz..
Benim için biraz geç bir paylaşım olmuş artık ama uğraşın için çok teşekkürler.
formlar arası datagridview baglama

Yukarı Git