Büyüyen yazı animasyonu

Bu dersimizde büyüyen yazı animasyonu yapacağız. Yazımız küçükken istediğiniz hıza göre yakınlaşarak büyüyecek.

Bu dersimizde büyüyen yazı animasyonu yapacağız. Yazımız küçükken istediğiniz hıza göre yakınlaşarak büyüyecek.

Yapacağımız çalışmanın örneği;Ctrl + N kombinasyonunu kullanarak yada Fill açılır menüsünden New seçeneğini seçerek yeni bir sayfa açalım.Tool Bar'dan Type Tool araçını seçelim.Yazımızı yazalım.Window açılır menüsünden Character seçeneğini seçelim.Ctrl + J kombinasyonuyla yazı layerımızın kopyasını oluşturalım.Kopyasını oluşturduğumuz yazı layerın yazı puntosunu biraz büyülteceğiz.Aynı yöntemle yazı puntosunu büyülttüğümüz yazı layerınında kopyasını oluşturup yazı puntosunu biraz büyültüyoruz.Aynı yöntemle islemlerimizi bir iki defa daha tekrarlıyoruz. File açılır menüsünden Edit in Imageready sekmesine tıklıyarak çalışamızı Imageready aktarıyoruz.

Not; Cs2(9.0) ve üst versiyonlarını kullananlar çalışmalarını ımageready aktarmak zorunda değiller.Cs2 ve üst versiyonlarında ise Windows - Animation penceresini etkin kılalım.

Genellikle cs sürümleri aktif olduğu için ben o sürümlere göre dersimi anlatmaya çalısacağım. Imageready gectik simdi ise Windows açılır menüsü altındaki - Animation penceremizi açalım.1.Frame'de orjinal yazı layerımız hariç diger yazı layerlarımızın gözü kapalı olacak.2.Frame'de ise bir üstteki yazı layerı ve alttaki orjinal yazı layerının gözü açık olcak. 2.Frame orjinal yazı layerımızın opacity 50 yapalım.Yeni bir Frame daha oluşturuyoruz.Oluşturduğumuz yeni frame'de ise bir üsteki yazı layerı aktif olcak.2 yazı layerımızında opacity değerini 70 yapalım. 3.Framede ise orjinal yazı layerımızın opacity değerini 30 yapalım. Yeni bir frame oluşturalım bu oluşturduğumuz 3 frame toplam 4 frame oldu bunla beraber. 4.Frame'de ise bir üstteki yazı layerının gözünü açalım bir altaki yazı layerının opacity değerini 75 düsürelim onun altındaki yazı layerının opacity degerini 60 düsürelim.

Bu aşamaya hatası gelenler frame ve özelliklerini kavramıs olmalıdır. Bu yolla yeni ve daha güzel bir sürü animasyon tasarlıyabilirsiniz.TÜm framelerimiza Tweens uyguluyacağız hepsine aynı değeri gireceğiz.

Çalışmamızı File açılır menüsünden Save Optimized As seçeneğine tıklıyarak .gif olarak kaydediyoruz.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 13 yıl önce
Harika bir ders olmuş. Yenilerini bekliyoruz :kirp:
• 13 yıl önce
Gerçektende güzel bir ders :) Ellerine Sağlık
• 13 yıl önce
çok güzel :D
• 12 yıl önce
Çok sağolasın kardeşim. Benim için çok iyi oldu bu ders.
• 12 yıl önce
ben windowsu tıkladığımda animation diye birşey çıkmıyor ne yapmam gerekiyor :uzul:
• 12 yıl önce
Güzel kardesim sen çalışmanı ımageready aktardınmı ,aktarmadıysan aktar nasılmı FİLL - EDİT IN IMAGEREADY SEKMESİNE TIKLA.Cs2 ve üstü kullananların ımageready aktarmaları gerek yok onlarda var zaten aniamtion özelliği sende çıkmadığına göre cs veya cs alt sürümü kullanıyorsundur.
• 12 yıl önce
tebrik edrim çok ii bir ders olmuş:kirp:
• 12 yıl önce
böyle gidersek öğrencez bu işi allah razı olsun senden
• 12 yıl önce
twees animations frames ne demek ne ise yariyo
• 12 yıl önce
Anlatımınız çok güzel fakat, örneğini vermiş olduğunuz proğram bende yok. Sizdeki proğramın link adresini veya proğramı nasıl temin edebilirim.. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.. Saygılarımla...
• 12 yıl önce
herşey çokgüzel ellerine sağlık. birşey sorabilir miyim? peki nasıl hareketli kaydedebildin? tesekkürler
• 12 yıl önce
ßu adam ßi hariKa:)

Yukarı Git