Blog Yazarken Dikkat Edilecekler

Blog Yazarken Dikkat Edilecekler

Blog yazarken daha anlaşılır olmanın yolları vardır. Net ve akıcı bir dil kullanmanın yanında diğer püf noktalar vardır. Bunlar nelermiş bakacağız

Makale yazarken daha akıcı bir dil ve anlaşılır bir görünüm ortaya koymalıyız. Makalenin sonuna kadar okutabilmek ve okuyucuya daha fazla bilgi verebilmek için bunlara dikkat etmeliyiz. 

Makale Yazarken Nelere Dikkat Edeceğiz?

  • Makale tek seferde yazılmaz.Makale alt başlıklar altında bölümlenerek yazılır. Eğer makaleyi tek seferde yazarsanız insanların çoğu bu duvar gibi yazıyı okumak istemeyecektir.
  • Makalelere görsel destekler yapmalısınız. Görsel destekler okuyucuyu bir sonraki kısıma kadar hevesle götürür. Yazının  uzunluğuna göre abartmayacak şekilde görseller serpiştirin. Görseller bir istasyon görevi görecektir ve okuyucu sıkılmayacaktır.
  • Makale içersinde bütünlük olmalıdır. Makalenin başıyla makelenin sonu birbirinden kopuk olmasın. "örneğin şöyle demiştik yukarıda" şeklinde cümlelere yer verin ve bütünlüğü koruyun.
  • Renklendirme yapın. Bazı yazıların rengini vurgulayın ki sıkıcı ve monoton bir yazı serüveniyle karşılaşmasın okuyucu. 
  • Okuyucunun yazınızı okuma sebebini iyi bileceksiniz ve anahtar kelimeleri okuyucuya aktaracaksınız. Okuyucu doğru yazıyı okuduğunu hissedecek.
  • SEO uyumlu bir yazı yazarak daha fazla hit elde edebileceksiniz. Bununla ilgili ileri düzey bir kaynak https://paravizyoner.com/seo-uyumlu-makale-ne-demektir-nasil-yazilir/

Hepsi bu mu? Hayır. Makalelerinizin kalitesini yükseltmek için sırf makaleye özel görseller hazırlayabilirsiniz. Makalenin kalitesini çok yüksek düzeyde yaparsanız bu makale başyapıt olabilir.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git