Blog Nasıl Açılır?

Blog Nasıl Açılır?

Blog nasıl açılır? Blog açmayı bilmeyen birinin ilk adımı ne olmalıdır ve bu konudaki en önemli tüyolar.

Blog açmadan önce sahip olmanız gereken bazı bilgiler vardır. Daha iyi ve kaliteli bloglar için sizlere madde madde bilgiler aktaracağım.

  • Blog açmak oldukça kolaydır,bunu bilelim.
  • Blog açmak istediğinizde ücretli ve ücretsiz olarak 2 seçeneğiniz vardır. ücretsiz blogların uzantısı .com şeklinde değildir.
  • .com uzantılı bir blog açabilmek için domain satın almalısınız. 
  • Blog açmanın kendisi mesele değildir,önemli olan açılan blogun vizyonu  ve misyonudur.

Kaliteli blog hedefleyenler genellikle .com uzantılı bir domain alır ve WordPress kurarak ilerler. Daha önce bilgi sahibi olmayanlara bu terimler garip gelebilir. WordPress nedir diyebilirler. WordPress bir içerik yönetim sistemidir yani yazılımdır.

Profesyonel ve günümüzdeki yüksek kaliteli bloglarla rekabet edebilmek için bir domain ve hostinge ihtiyacınız var. Domain 42 TL ve hosting ise aylık 8-10 TL arası değişir. Domaini GoDaddy isimli firmadan alırsanız ilk seferliğine 12 TL gibi uygun fiyata alabiliyorsunuz. Hosting ise sitenizin dosyalarını koyabileceğiniz bir web alanıdır,web diskidir.

Blog açmayla alakalı şurada profesyonel ve çok emek verilerek oluşturulmuş bir kaynak da var  BLOG NASIL AÇILIR?

Blog açmanın kendisi asla abartılmamalıdır. Oldukça basittir fakat burada önemli olan şey blogunuzun vizyonu,misyonu,içerik kalitesi ve sektöre kattığı kalitedir. Ayrıca herkes profesyonel bir blog kurmak zorunda değil;isteyen kişisel düşüncelerini yazdığı normal bir blog da kurabilir.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git