Bir Gölge Oluşturmak

  • 18.983

Bu derste bir gölge çalışması yapacağız. . Western filmleri hatırlarsınız, kovboylar güneşin önünde dururlar ve gölgeleri bize doğru yansır ya hani. Yapacağımız çalışma da böyle bir şey olacak.

Bu derste bir gölge çalışması yapacağız. . Western filmleri hatırlarsınız, kovboylar güneşin önünde dururlar ve gölgeleri bize doğru yansır ya hani. Yapacağımız çalışma da böyle bir şey olacak.

Haydi başlayalım.

1. Yeni bir döküman oluşturun, ölçüleri: 500 x 200 olsun...

2. Şimdi ona iyi bir arka plan gerekiyor. Ben #d6d6d6 renginden beyaza doğru gradient kullanıyorum.

3. Şimdi yeni bir layer oluşturalım ve fontunuzu seçin, bir yazı yazın. Ben bir logo ekledim ayrıca. Örneğin:4. Şimdi layer'i dublicate yapın (bir kopyasını oluşturun), CTRL + J. Şimdi birbirinin aynı iki layer oldu.

5. Edit > Transform > Flip Vertical menüsüne gidin. Şimdi aynı olan layerlerden biri ters çevrilmiş oldu.

6. Taşıma aracına tıklayın (Kısa yolu: V), sonra ters çevirdiğiniz layer'i diğerinin en alt kısmına kadar çekin.7. Layer 2'nin saydamlık ayarını % 10 - % 30 arası bir şey yapın. Aşağıdaki gibi görünecektir:8. Edit > Transform > Skew seçin ve alt kısımlarından sağa ve sola genişletin, sonra ENTER'a basın. Aynen şöyle:İşte! yeni gölgemiz tamamlandı. Yansımasının tam ve dengeli olması için Skew işlemini biraz daha uygulayabilirsiniz.Not: Bu ders, Akpro.net web sitesindeki aynı başlıklı yazıdan çevrilmiştir.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

layerlardan birini ters cevirdigimizde resimdeki boş olan kısımlar yüzünden midir nedir altina cekemiorum arada kocaman boşluk olio.benim ölcülerim 500X200 deil ama ondan oldugunu sanmiorum ben bu calişmayi bi kere daha denemiştim yine boşluk yüzünden yarim kalmişti.bişeyi yanliş yapiorum ama neyi
Pure sanirim sen imajlari arkaplanla merge ediyorsun arkaplanla birlikte ters çeviriyor .Halbuki sadece resmi çevireceksin sanirim..
cok begendım sagolun:D
bu arada skew deil scale olcak o :kirp:
güzell:D
ELLERINE SAGLIK
ya ben şu skew seçeneğinden gölgeyi genişletmeyi bir türlü beceremedim. skew i seçiyorum ama gölge ya sadece sola ya da sadece sağa gidiyor. Yanlış bir şey mi yapıyorum acaba? O basamağa kadar her şeyi doğru yaptım ama gölgeyi genişletemedim.
Evet aynı şey bende de oluyor. Biri skew değil scale demiş ama scale boyutla alakalı. Sadece ya sağa ya da sadece sola gidiyor. Sorun nedir???
skew olucak ayrıca Ctrl+T yapsanız dahi kenarlarda çıkan kutucukların üzerine geldiğinizde Ctrl tuşuna basarsanız SKEW ile aynı işlemi yaparsınız.
ellerine sağlık farklı çalışmalrda buluşma dileğiyle
TEŞEKKÜRLER...:D
ellerinize sağlık:kirp:
teşkkürlrrr !. :kirp:
teşekkürler
Merhaba Vücut gölgelendirmesi ve kumaşlardaki gölgelendirmeler nasıl yapılır bununla ilgili bir video varmı? verdiğiniz bilgiler içinde ayrıca teşekkürler.
4.maddeden sonrasını yapabilen var mı?
ellerine sağlık sağol....

Yukarı Git