Bir Apple butonu yapmak

Apple.com sitesindeki butonları görmüşsünüzdür, çok hoş gözüküyor değil mi? Peki şimdi nasıl yapıldığı ile ilgili derse buyrun birlikte göz atalım.

Apple.com sitesindeki butonları görmüşsünüzdür, çok hoş gözüküyor değil mi? Peki şimdi nasıl yapıldığı ile ilgili derse buyrun birlikte göz atalım.

Yeni bir döküman açın, 500x500 px olsun, beyaz arkaplan olsun.Rounded Rectangle aracı ile butonun şeklini yapın. Şimdi Ctrl tuşuna basarken tıklayarak şeklimizi seçim haline getirelim. Şimdi de şekli silin ve yeni bir layer yapın, bu yeni layer üzerinde sadece az önce oluşturduğunuz seçim olsun.

Gradient aracı ile seçimin içine gri-beyaz bir gradient uygulayın.Layer Style'a gidin ve Outer Glow'dan siyah efektini uygulayın. Ben boyutunu 2 px yapıyorum.Aynı pencerede iken bir de Bevel and emboss efektini uygulayın. Aşağıdaki ayarları kullanın. ("Global light" seçeneğini işaretlemeyin) Butonunuz aşağıdaki gibi görünecektir.

Buton layer'i üzerinde CTRL+ tıklayın ve tekrar seçim haline getirin. Seçim aracı ile sadece aşağıdaki gibi kalacak şekilde alt kısmı seçimden çıkarın ve onu beyaz ile dolgu yapın.CTRL+T'ye basarak free transform moduna girin ve %90 oranında boyutlandırın. Şimdi de Gaussian Blur efekti verin. Ben 3.3 px kullandım.Sonuç aşağıdaki gibi oldu.NOT: Head Nerd'in dersinden çevirdim.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 11 yıl önce
saolun güzel çalışma :=)
• 10 yıl önce
resim linklerinin güncellenmesi gerekli
• 7 yıl önce
"secim aracı eli sadece aşağıdaki gibi kalacak..." devam eden bölümü ünlamadım oraya kadar iyi geydim beyaz dolgular için yeni layer acarak yaptım...... tskrr

Yukarı Git